Adana'da kadın cinayeti: 74 yaşındaki kadın, evli olduğu erkek tarafından öldürüldü

Adana'da kadın cinayeti: 74 yaşındaki kadın, evli olduğu erkek tarafından öldürüldü
Yayınlanma:
A+ A-
Adana’da 76 yaşındaki Abdullah Sarı isimli erkek, evli olduğu kanser hastası 74 yaşındaki Naile Sarı’yı sırtından tabancayla vurarak katledip, polise teslim oldu. Gözaltına alınan Sarı, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Artı Gerçek - Adana'da, evli olduğu kanser hastası 74 yaşındaki Naile Sarı’yı sırtından tabancayla vurarak öldüren Abdullah Sarı isimli erkek, kontrol noktasında polise teslim oldu.

Sabah saatlerinde Yüreğir ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Abdullah ve Naile Sarı arasında tartışma çıktı. Evde yaşanan tartışma sırasında Abdullah Sarı, evli olduğu Naile Sarı'yı tabancayla sırtından vurdu.

Tabanca sesini duyan komşuların ihbarıyla adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Naile Sarı’nın öldüğü belirlendi. Naile Sarı’nın cenazesi, yapılan incelemenin ardından Adana Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

Cinayet şüphelisi Abdullah Sarı, Adana Adliyesi’ne giderek buradaki kontrol noktasında, polislere teslim oldu. Gözaltına alınan Sarı, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

'BABAMIN EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUM'

Çiftin 48 yaşındaki oğulları İbrahim Sarı ise "Babamın en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi. Sarı, cenazeyi teslim almaya gittiği sırada şu ifadeleri kullandı:

ARAYIP 'ANNENİ VURDUM' DEMİŞ

"Sabah Kozan'a işe gidiyordum. 06.45 sıralarında babam aradı. 'Anneni vurdum' deyip, telefonu kapattı. Ne yapacağımı bilemedim. Polisi ve sağlık ekiplerini aradım. Olay yerine geldiğimde öğrendim ki; komşular saat 05.00 sıralarında tabanca sesini duymuş. Bu demek oluyor ki; annemi vurduktan sonra 1,5 saati aşkın bir süre başında ölmesini beklemiş. Bunun başka açıklaması yok. Sonra da kapıyı kilitleyip, çıkmış. Babamın en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar