AKP'li Birinci, kadınları hedef alan imama destek verdi: Maksadımız durduğumuz noktayı ilan etmektir

AKP'li Birinci, kadınları hedef alan imama destek verdi: Maksadımız durduğumuz noktayı ilan etmektir
Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Temmuz 2022 12:21
A+ A-
AKP MYK üyesi Mücahit Birinci, kadınları hedef alan açıklamaları yüzünden tepki çeken imam Halil Konakçı'ya destek verdi.

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Mücahit Birinci kadınları hedef alarak "Sokaklar kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor" diyen imam Halil Konakçı'ya "Bizim maksadımız durduğumuz noktayı ilan etmektir" diyerek destek verdi.

Mücahit Birinci, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda imam Halil Konakçı'ya tepkileri 'akıl dışı' olarak nitelendirdi.

‘AKIL DIŞIDIR’

Birinci, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"İmamlar siyasi değillerdir. Zira siyasetçilerin sırtlarında taşıdıkları yumurta küfeleri onlarda olmaz. Vazifeleri sadece namaz kıldırmak değil, özgürce, serbestçe Kur'an hakikatlerini ve İslam'ı anlatmalarıdır. Üslupta bazı sorunlar olabilir, kastı aşan sözler, kürsü celali ile söylenmiş de olabilir. Bunu bahane ederek, bir İmama, dine, milletimizin maneviyatına, tesettür ayetlerine hakaret etmek, aşağılamak akıl dışıdır.

‘DURDUĞUMUZ NOKTAYI İLAN ETMEKTİR’

Biz bu küfürbazları biliriz. Onların derdi tek bir İmam ile değil, İslam dini ve aziz milletimizin manevi değerleri ile ilgilidir. Ayrıca, bu beyanlarım asla savunma pozisyonu olarak algılanmamalıdır. Savunma pasifliğinde falan değiliz. Bizim maksadımız durduğumuz noktayı ilan etmektir. Bu vadide, açık bir şekilde ifade ediyorum ki, bir İmam'a yapılan tehditler, hakaretler, sövmeler topyekûn ayaklarımızın altındadır."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar