'Arkamda devlet var' demişti: İpek Gülşen'e cinsel saldırı bulunan Baran Kızıl hakkında zorla getirme kararı

'Arkamda devlet var' demişti: İpek Gülşen'e cinsel saldırı bulunan Baran Kızıl hakkında zorla getirme kararı
Yayınlanma:
A+ A-
Diyarbakır’da iş arayan İpek Gülşen’i dolandırıp, darbeden ve cinsel saldırı girişiminde bulunduktan sonra tehdit eden Baran Kızıl duruşmaya katılmadı. Mahkeme Kızıl hakkında zorla getirme kararı çıkardı. Duruşma 16 Ekim’e ertelendi.

Rojhat Abi


DİYARBAKIR- İpek Gülşen'e cinsel saldırı girişiminde bulunan, şiddete maruz bırakan, dolandıran ve tehdit eden Baran Kızıl'ın yargılanmasına devam edildi. Mazeret bildirmeden duruşmaya katılmayan Kızıl hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı.

Diyarbakır 11. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davaya 'tehdit', 'taciz', 'hakaret' ve 'dolandırıcılık' suçlarından onlarca dosyası bulunan sanık Baran Kızıl katılmazken, İpek Gülşen ve Kızıl tarafından mağdur edilen kadınlar ve yakınları katıldı.

SANIK KIZIL DURUŞMAYA KATILMADI

Mahkeme başkanı, duruşmaya katılmayan Kızıl'ın avukatına mazeret bildirip bildirmediklerini sordu. Avukatı da mazeret bildirilmediğini söyledi.

'DAVA AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE GÖRÜLMELİ'

İpek Gülşen'in avukatı Muhammed Onur Filiz, "Suçun işlendiği sabittir. Sanık hakkında yalnızca Diyarbakır Adliyesinde 82 dosya bulunmaktadır. Tüm bu dosyalara rağmen sanık dışarıda gezmekte ve kendine yeni kurbanlar bulmaktadır. Davanın Ağır Ceza Mahkemesi'ne taşınması gerekmektedir. Görüldüğü gibi sanık mahkemeye de katılmamıştır" dedi.

DURUŞMA 16 EKİM'E ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, sanık Baran Kızıl hakkında zorla getirme kararı vererek duruşmayı 16 Ekim'e erteledi.

gulsen.jpg

NE OLMUŞTU?

İş arayan İpek Gülşen’i dolandırıp, darbeden ve cinsel saldırı girişiminde bulunduktan sonra tehdit eden Baran Kızıl, 14 Ağustos 2022’de tutuklandı. 'Tehdit', 'taciz', 'hakaret' ve 'dolandırıcılık' suçlamalarıyla yargılanan Kızıl, 17 Ocak’taki ilk duruşmada tahliye edildi. Kızıl'ın kendisini "Arkamda devlet var" diyerek tehdit ettiğini açıklayan İpek Gülşen, 18 Ocak'ta, Diyarbakır Adliyesi önünde oturma eylemi yapmıştı.

Öne Çıkanlar