Birlikte yaşadığı Yakutistanlı kadını öldüren erkek İran'a kaçtı

Birlikte yaşadığı Yakutistanlı kadını öldüren erkek İran'a kaçtı
Yayınlanma:
A+ A-
Kâğıthane'de Yakutistanlı Galina Trofimova 'yı öldürdüğü gerekçesiyle aranan Garmin Asgari'nin İstanbul Havalimanı'ndan tarifeli seferle İran'a kaçtığı tespit edildi. Savcılık,Garmin Asgari'nin yakalanarak Türkiye'ye iadesini istedi.

Artı Gerçek- Kağıthane, Ortabayır Mahallesi'nde geçen cumartesi, Yakustistan Özerk Cumhuriyeti vatandaşı iki çocuk annesi Astrolog Galina Trofimova evinde ölü olarak bulundu.

Bir yıl önce boşanan, sekiz ve onbir yaşındaki iki çocuğu ile birlikte sekiz ay önce İstanbul'a gelen Galina Trofimova, Türkçe öğrenmek için gittiği dil kursunda tanışarak sevgili olduğu İranlı erkek arkadaşı Armin Asgari ile birlikte yaşıyordu.

ÇOCUKLARI OTELDE BIRAKTI

Yapılan soruşturma sonucu Armin Asgari'nin gece saatlerinde Galina Trofimova'yı boğarak öldürdükten sonra, sabah çocuklarını kaldırıp "Kahvaltıya gidiyoruz." diyerek evden çıkarttığı, ardından Şişli'de bir otel odasına bırakarak "Ben annenizle geri geleceğim." diyerek ayrıldığı belirlendi.

63aade5a470a9b5c40c67c23.jpeg

Şüphelinin otelden ayrıldıktan sonra bir süre İstanbul içinde dolaştığı ardından İstanbul Havalimanına gittiği belirlendi. Cinayet olayından henüz kimsenin haberi olmaması nedeniyle İstanbul Havalimanı kontrol noktalarından kolaylıkla geçen şüphelinin, saat 17.00 sıralarında tarifeli seferle uçağa binerek İran'a gittiği tespit edildi.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANACAK

Şüphelinin İran'a kaçtığının tespit edilmesinin ardından harekete geçen Cumhuriyet Savcılığı, yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi için işlemlere başladığı öğrenildi. Şüpheli Armin Asgari'nin önümüzdeki günlerde hakkında kırmızı bülten çıkarılması bekleniyor. (DHA)

Öne Çıkanlar