Ceyda Yüksel Davası ertelendi: Adli Tıp'tan gelecek rapor beklenecek

Ceyda Yüksel Davası ertelendi: Adli Tıp'tan gelecek rapor beklenecek
Yayınlanma:
A+ A-
Ceyda Yüksel'in İzmir'de Serkan Dindar'ın evinde ölü bulunmasıyla ilgili açılan davada mahkeme, ATK’dan gelecek raporun beklenmesine ve sanığın tutukluk halinin devamına karar verdi. Duruşma 20 Aralık’a ertelendi.

Cengiz Anıl BÖLÜKBAŞ


Artı Gerçek - İzmir'in Bornova ilçesinde 21 Ağustos 2020 günü Serkan Dindar'a ait evde 21 yaşındaki Ceyda Yüksel'in ölü bulunmasıyla ilgili davanın onuncu duruşması Bayraklı Adliyesi 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada "kasten öldürme" ve "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan tutuklu yargılanan Serkan Dindar ile Ceyda Yüksel'in annesi Filiz Demiral ve taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşma öncesi mahkeme heyeti değişti. Mahkeme, bir önceki duruşmada sanığın ellerindeki yara izlerine ilişkin İstanbul Adli Tıp Kurumu (ATK) 4'üncü İhtisas Kurulu'ndan alınması gereken raporun gelmediğini belirtti.

Mahkemede, sanık Serkan Dindar’ın kendilerine uyuşturucu madde getirmesi için Yüksel’in para verdiğini iddia ettiği ve hakkında zorla getirme kararı verilen tanık S.S. bulunamadığı için dinlenilemedi.
Avukatların ifadelerinin ardından mahkeme, ATK’dan gelecek raporun beklenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma 20 Aralık saat 16:00’ya ertelendi.

NE OLMUŞTU?

20 Ağustos gecesi, İzmir’in Bornova ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi'nde bulunan 3 katlı bir binada meydana gelen olayda, evden cam kırılma seslerinin gelmesi üzerine polise haber verildi. Eve gelen polisler, 21 yaşındaki Ceyda Yüksel’in öldüğünü tespit etti. Yapılan ilk incelemede Yüksel'in vücudunda cam kesikleri olduğu belirlendi. Evin sahibi Serkan Dindar gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinde Yüksel ile tartıştıklarını ve cama yumruk attığını söyleyen Dindar, fiziksel temasta bulunmadığını iddia etti.
Dindar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyetin olay yeri inceleme raporunda, evde kavga edildiğine ilişkin bir dağınıklık bulunmadığı, masanın üzerinde şişelerin devrilmediği bilgisi yer aldı. Ölü muayene tutanağında ise Yüksel’in vücudundaki cam kesiklerinin tek bir bölgede toplandığı belirtildi.


Davanın altıncı duruşmasında, Ceyda Yüksel’e ve sanığa ilişkin daha önce mahkemeye ATK raporlarının yetersiz olduğunu ifade eden avukatlar, yeniden değerlendirme raporu yazılmasını istedi.
Mahkeme heyeti, Ceyda’nın hayatını kaybetmesine neden olan yaraların vücudunda ne şekilde oluştuğuna, sanık erkeğin de elindeki yaraların mesleği ile olan ilişkisinin bulunmasında dolayı yeniden rapor hazırlanmasına karar verdi.


Davanın sekizinci duruşmasında ise mahkeme, rapordaki eksikliklerin giderilmesini istedi. Tanık S.S. hakkında da zorla getirme kararı verdi.

Öne Çıkanlar