Erzurum'da kadın cinayeti: Halil C., evli olduğu Hamgül C.'yi silahla katletti

Erzurum'da kadın cinayeti: Halil C., evli olduğu Hamgül C.'yi silahla katletti
Erzurum'da Halil C. isimli erkek, evli olduğu Hamgül C.'yi silahla vurarak katletti. Halil C. polisler tarafından gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Türkiye'de erkek şiddetine her gün bir yenisi daha ekleniyor ve hemen her şehirde kadınlar katlediliyor. Erzurum'un Palandöken ilçesinde Abdurrahman Gazi Mahallesi'nde ikamet eden Halil C. isimli erkek, evli olduğu Hamgül C.'yi silahla vurarak katletti.

Sabah saatlerinde meydana gelen cinayetin ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Halil C., mahalledeki bir çay ocağında polis ekiplerini arayarak teslim oldu. Yapılan incelemelerin ardından kadının cenazesi, ambulansla Erzurum Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı.

19 KADIN EVLİ OLDUĞU ERKEK TARAFINDAN KATLEDİLDİ

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) Nisan ayı raporuna göre, Türkiye'de 32 kadın katledilirken 13 kadın şüpheli şekilde öldü.

Raporda Nisan ayında öldürülen 32 kadının 19’u evli olduğu erkek, 5’i birlikte olduğu erkek, 3’ü akrabası, 2’si tanıdığı biri tarafından, 1’i babası, 1’i kardeşi, 1’i oğlu tarafından katledildiği kaydedildi. Rapora göre kadınlardan 18’i evinde, 4’ü sokakta, 2’si kamusal alanda, 1’i arabada, 1’i arazide, 1’i ıssız bir yerde, 1’i otelde, 1’i samanlıkta katledildi. (AA)

Öne Çıkanlar