Evli olduğu hamile kadını öldüren Ramazan Çaltı’ya ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

Evli olduğu hamile kadını öldüren Ramazan Çaltı’ya ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
Yayınlanma:
A+ A-
Denizli'nin Buldan ilçesinde evli olduğu beş aylık hamile Hatice Çaltı’yı boğarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Ramazan Çaltı’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Artı Gerçek - Buldan Cumhuriyet Başsavcılığınca, Hatice Çaltı'nın 11 Mayıs 2022'de banyoda boğularak öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Hatice Çaltı'nın otopsisinde boğazında morluk ve parmak izi, kollarında da boğuşmadan kaynaklanan çizikler tespit edildiği belirtildi.

İddianamede, tutuklu sanık Ramazan Çaltı'nın 21-24 hafta ile uyumlu ikizlere gebe Hatice Çaltı’yı banyoda elleriyle boğarak öldürdüğünün delillerle ortaya konulduğu kaydedildi.

Cinayeti işlediğini kabul etmeyen zanlının, "eşiyle kahvaltı yaptıktan sonra evden ayrıldığı, karısının öldüğünü de çalışmak için gittiği tarlada öğle saatlerinde kendisini arayan yakınlarından öğrendiği" şeklindeki ifadesi de iddianamede yer aldı.

Olay günü zanlıdan başka eve girip çıkan birisinin tespit edilmeği aktarılan iddianamede, Hatice Çaltı’nın banyoda üzeri ıslak olarak bulunduğu, zanlının aynı gün bir iş yerindeki güvenlik kamerası kayıtlarında muhtelif yerlerinde ıslaklıklarının belli olduğu, şüphelinin Hatice Çaltı’yı gebe olduğunu bilerek elle boğma suretiyle öldürdüğünün anlaşıldığı aktarıldı.

Cumhuriyet savcısı sanığın, "eşe ve gebe kadına karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

NE OLMUŞTU

Denizli'nin Buldan ilçesinde, Yeni Mahalle'de oturan Hatice Çaltı'dan haber alamayan yakınları, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirmiş, eve polis eşliğinde giren sağlık ekipleri, 5 aylık hamile olan Çaltı'yı banyoda hareketsiz bulmuştu.

Hatice Çaltı'nın evli olduğu Ramazan Çaltı gözaltına alınmış, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Çaltı, savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Öne Çıkanlar