HDP'nin kadın buluşması 'kamu düzeni' gerekçesiyle yasaklandı

HDP'nin kadın buluşması 'kamu düzeni' gerekçesiyle yasaklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Osmaniye Valiliği, HDP'nin 25 Kasım'a dair yapacağı etkinliği 'kamu düzeni' gerekçesiyle yasakladı. Valilik açıklamasında TSK'nın sınır ötesi harekatına da yer verilerek 'milli güvenlik' vurgusu yapıldı.

Artı Gerçek- 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla birçok kentte etkinlikler düzenleniyor. HDP Osmanliye İl Örgütü de yarın için bir kadın buluşması düzenledi ancak buluşma valilik tarafından engellendi.

Osmaniye Valiliği, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Osmaniye İl Örgütü'nün yarın Osmaniye merkez Yunus Emre Mahallesi'nde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında yapacakları kadın buluşmasını yasakladığını duyurdu.

Valilik yasaklama yazısında, Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile Kuzey ve Doğu Suriye'ye dönük TSK'nın saldırılarına değinerek, yapılacak etkinliklerin protesto eylemine dönüşeceğini iddia ederek, "Milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla..." gerekçesiyle HDP'nin etkinliğini yasakladığını belirtti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar