Türkmenistanlı kadın evinde ölü bulundu: Evli olduğu erkek gözaltında

Türkmenistanlı kadın evinde ölü bulundu: Evli olduğu erkek gözaltında
Yayınlanma:
A+ A-
Beylikdüzü'nde 3 ay önce İstanbul'a gelen Türkmenistanlı Mohri Ereshova ölü bulundu. Olayla ilgili soruşturma kapsamında ölen kadının evli olduğu Mekan Ereshova'yı gözaltına aldı.

Artı Gerçek - İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde Türkmenistanlı Mohri Ereshova yaşadığı evde ölü bulundu. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri şüphe üzerine kadının evli olduğu Mekan Ereshova'yı gözaltına aldı.

DHA'da yer alan habere göre, dün saat 18.00 sıralarında Aynabat Rahmedova isimli kadın, Mohri Ereshova ile birlikte yaşadıkları eve geldi. Kapı açılmayınca Rahmedova, Ereshova'nın evli olduğu Mekan Ereshova'yı sonra da 112 Acil Çağrı Merkezini aradı. Mekan Ereshova, pencerede bulunan korkulukları esnetip içeri girdi. Mekan Ereshova, ekiplere eşinin evde karnı ve boğazı kesik halde bulduğunu bildirdi.

EŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Ereshova'nın öldüğü belirlendi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri ise şüphe üzerine Mekan Ereshova'yı gözaltına aldı.

Ereshova'nın cenazesi, otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Adli Tıp Kurumu'na getirilen Ereshova'nın cenazesi iki ablası ve erkek kardeşi tarafından teslim alındı. Cenaze Türkmenistan'a götürülecek.

5 YIL ÖNCE İSTANBUL'A GELMİŞ

Mohri Ereshova'nın evli olduğu Mekan Ereshova'nın 5 yıl önce motosiklet tamircisinde çalışmak için İstanbul'a geldiği, 3 ay önce ise Ereshova'nın poşet fabrikasında çalışmak için geldiği öğrenildi. İki çocuğunu Türkmenistan'da bırakıp çalışmaya gelen Ereshova, eşiyle birlikte çocuk bakıcılığı yapan 34 yaşındaki Aynabat Rahmedova'nın evinde yaşamaya başladığı öğrenildi. Polis intihar üzerinde dururken soruşturma devam ediyor. (DHA)

Öne Çıkanlar