Eski erkek arkadaşı, 'namus' bahanesiyle öldürülen Melek Aslan'ın katilini yönlendirmiş

Eski erkek arkadaşı, 'namus' bahanesiyle öldürülen Melek Aslan'ın katilini yönlendirmiş
Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Ekim 2020 17:02
A+ A-
Melek Aslan'ın öldürülmeden 36 gün önce Orhan Vatansever hakkında şikayetçi olduğu ancak kendisine zarar vereceği endişesiyle şikayetini geri çektiği ortaya çıktı.

Diyarbakır'da kardeşi tarafından öldürülen 24 yaşındaki Melek Aslan'ın, eski erkek arkadaşı Orhan Vatansever hakkında uzaklşatırma kararı aldırdığı, Aslan'ı öldüren erkek kardeşine de adresi Vatansever'in verdiği öğrenildi.

Diyarbakır'da Melek Aslan'ı sokak ortasında öldüren erkek kardeşi Mustafa Aslan'ın ifadesi ortaya çıktı. Katil, Melek Aslan'ın eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Orhan Vatansever tarafından para karşılığı cinsel ilişkiye girdiği ve dolandırıcılıkla suçlandığını ve cinayeti bu bahaneyle işlediğini söyledi. Melek Aslan'ın adresini Orhan Vatansever'den aldığını belirten katil, "Ona Diyarbakır'da ablamı nasıl bulacağım diye sorduğumda bana, 'Ben sana yardımcı olurum, yerini bulurum. Diyarbakır'da arkadaşlarım var, takipteler. Ben istediğimi istediğim zaman bulurum, sen merak etme dedi" diye konuştu.

Aslan'ın katili, Vatansever'in kendisiyle yaptığı konuşmaya ilişkin ifadesinde şunları kaydetti:

Ben seni tanıyorum ama sen beni tanımıyorsun. Ablan Melek'i tanıyorum. Ablanız kötü yolda. Benim paramı yedi. Ben de sizin evi haczettireceğim. Baban hapse girecek. Ben de biliyorum sizin suçunuz yok ama ben de bu şekilde öcümü alacağım. Senin ablan para karşılığı erkeklerle yatıyor 1,5 yıl boyunca ablana cinsel istismarda bulundum' dedi. Ablamın yarı çıplak fotoğraflarını bana atıp, 'Siz erkek değil misiniz? Kardeşinize neden sahip çıkmıyorsunuz. Ya sahip çıkın ya da ben gereğini yaparım' yazdı."

HAYATTA KALMA MÜCADELESİ

Verilen ifadeler üzerine cinayetin azmettiricisi suçlamasıyla aranan Orhan Vatansever'in, Türk vatandaşlığının yanı sıra Alman ve Bulgar vatandaşlığını da bulunduğu, 3 ayrı kimlik taşıdığı öğrenildi. Melek Aslan'ın öldürülmeden 36 gün önce Vatansever hakkında şikayetçi olduğu ancak ceza alırsa kendisine zarar vermesinden korktuğu için şikayeti geri çektiği de ortaya çıktı. Aslan, 11 ve 15 Eylül taihlerinde izini kaybettirmeye çalışarak hayatta kalma mücadelesi verdi.

Aslan, Vatansever'den şikayetçi olduğu dilekçede sistemaik şiddet ve tehditlere maruz kaldığını söyledi. Aslan'ın şikayet dilekçesinde, "Korktuğum için 3 ay Sakarya’da kalmak zorunda kaldım. Davranışları abartılı olunca Sakarya’da polise şikayette bulundum. Orhan’dan kurtulamayacağımı anlayınca sosyal medya hesaplarımı kapattım. Sonra da otobüsle Diyarbakır’a döndüm. Aparta yerleştim. Orhan bu süreçte benimle irtibat kuramadığı için annemi, babamı, kardeşlerimi rahatsız etmeye başlamış. Sonra ailem bana tepki gösterdi. Şu an ise ailemden kimseyle görüşmüyorum. Orhan’ın kendilerine ne söylediğini bilmiyorum" diye yazdığı ortaya çıktı.

İki ay önce de Vatansever tarafından şiddete maruz kalan Aslan'ın karakola giderek şikayetçi olduğu ve Vatansever hakkında 2 ay süreyle uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi.

'CEZA ALIRSA BANA ZARAR VERİR' DİYEREK ŞİKAYETİ GERİ ÇEKMEK ZORUNDA KALMIŞ

Avukatıyla konuştuğunda bu olaydan dolayı Orhan’ın ceza alabileceğini söylendiğini anlatan Melek Aslan, "Ben de ceza alırsa bana daha çok zarar verir korkusuyla karakola tekrar giderek, şikayetimden vazgeçtim. Ancak uzaklaştırma tedbir kararı devam etti. Bunun üzerine Orhan serbest bırakıldı. Sonrasında ortak arkadaşlarımdan Almanya’ya gittiğini öğrendim. Bir iki hafta sonra Orhan tekrar Diyarbakır’a geldi. 11 Eyül 2020 günü sabah 08.00 da kaldığım kız apartından çıkarak yakında bulunan bir kafeye geçtim. Birden karşıma Orhan çıktı, yanıma oturdu. Niye geldiğini sorduğumda, ‘Senle hesap görmeye geldim’ dedi. Olay çıkmasın diye ve korktuğum için yanında 2 saat oturdum. Kaldığım aparta geçmek için çıkarken, sosyal medya hesaplarımdaki engelleri kaldırmamı istedi. Ben de kaldırdım. WhatsApp üzerinden konuşmak, görüşmek istediğini bildirdi. Eğer görüşmezsem başka kişilerin zarar göreceğini, aileme zarar vereceğini söyledi. Kendisine kesinlikle görüşmek istemediğimi söyleyerek, engelledim. 12 Eylül günü öğle saatlerinde Orhan bana ulaşamayınca kaldığım aparta gelerek, benimle görüşmek istediğini söylemiş. Burada bulunan kahvehanede oturarak, beni beklemeye başlamış. Akşam saatlerinde aparttan çıkan bir kadını ben sanıp, takip etmiş. Bunların hepsini arkadaşlarımdan öğrendim. Aynı gün eşyalarımı toplayarak Mardin’e gittim. Orhan tekrar aparta gelmiş, beni sormuş. Nereye gittiğim konusunda bilgi almaya çalışmış. Ailemi ve arkadaşlarımı rahatsız etmeye başlamış. Ben de Mardin’de emniyete giderek, tekrar şikayette bulundum. 15 Eylül günü Mardin’den Diyarbakır’a döndüm" diyerek ifadesini sürdürdü.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Vatansever'in sosyal medya hesaplarını da kapatarak ortadan kaybolduğu öğrenildi.

 

Öne Çıkanlar