Melek Mosso: Öldürülen kadınların değil, katillerin yüzleri zihnimize kazınmalı

Melek Mosso: Öldürülen kadınların değil, katillerin yüzleri zihnimize kazınmalı
Yayınlanma:
A+ A-
Ahmet Mümtaz Taylan'ın programına konuk olan şarkıcı Melek Mosso, kadın cinayetleriyle ilgili konuştu. Mosso, Taylan'ın erkek şiddetiyle ilgili sorusunu yanıtladı: "Katillerin suratları, isimleri herkesin zihnine kazınmalı"

Artı Gerçek - Şarkıcı Melek Mosso, oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan'ın Empati isimli programına konuk oldu. Programda Taylan'ın erkek şiddeti ve kadın cinayetlerindeki artış hakkında yönelttiği sorulara da yanıt veren Mosso, katledilen kadınların hatırlandığını ancak faillerin kimler olduğunun çabuk unutulduğunu söyledi.

Mosso soruya verdiği yanıtta, " Özgecan’ı Hülya’yı ya da daha nicelerini gözümüzün önünde şu an hepsini canlandırabiliyoruz, bütün kızların, bütün kadınların yüzlerini hatırlıyoruz değil mi? Ama katillerini hatırlıyor musun? Hatırlamıyorsun, ben de hatırlamıyorum ama artık kendime bir noktada dedim ki ‘ben bu katilleri hatırlayacağım’. Bir gün bu adamla ben yolda karşılaşabilirim’’ ifadelerini kullandı.

Taylan sohbetin devamında Mosso’ya ‘’Kadın erkek ilişkilerinde şiddeti ortadan kaldırmanın sence bir yolu var mı?çünkü bu çok yoğun bir biçimde her ekonomik sınıftan insanın her kadının başına gelebilen bir şey’’ sorusunu yöneltti.

Mosso soruyu şöyle yanıtladı:

‘’Daha çok erkek psikolojisi ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Orada bir sıkıntı oluyor kendi içlerinde sanırım. Hani gerçekten bunu adlandıramıyorum da hani ne diyeceğimi bilemiyorum. Çünkü oradan bir türlü bakmayı beceremiyorum yani. Kendime de bunu bin kere sordum çünkü kayıplar verdim bununla ilgili, çok ciddi kayıplar travmalarını atlatmam yıllardır. Biraz benzediği için bir yerde tüylerim diken diken oldu. Onu da çünkü öldüren kocası, hani ve ben o kadını gördüm unutamıyorum. Gördüğüm o görüntü asla bir daha aklımdan silemem hiç kimse silemez ve hiç kimse bana bunun aksini söyleyemez ve ben o adamın psikolojisini asla anlayamam, anlayamıyorum. İçimde o tarz hiçbir duygu büyütmemişim ya da empati yapamadım bir şey anlayabileceğim bir şey asla değil.’’

‘BEN BU KATİLLERİ HATIRLAYACAĞIM’

"Kadınların isimleri ve nasıl kaybettiğimiz değil de o adamların suratları, isimleri herkesin zihnine kazınmalı. Özgecan’ı Hülya’yı ya da daha nicelerini gözümüzün önünde Şu an hepsini canlandırabiliyoruz, bütün kızların, bütün kadınların yüzlerini hatırlıyoruz değil mi? Ama katillerini hatırlıyor musun? Hatırlamıyorsun, ben de hatırlamıyorum ama artık kendime bir noktada dedim ki ‘ben bu katilleri hatırlayacağım’ bir gün bu adamla ben yolda karşılaşabilirim. Düşünsene karşılaşabilirsin yani adam dışarıda. Çünkü elini kolunu sallayarak geziyor başıma bir şey gelse bir şey olsa. Hani hayatımda şu an söyleyebileceğim örnek verebileceğim şunun yüzünden olmuş diyebileceğim insanlar var.’’ (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar