Motosikletten yayaların üstüne içi su dolu balon atanlar yakalandı

Motosikletten yayaların üstüne içi su dolu balon atanlar yakalandı
Yayınlanma:
A+ A-
Mersin'de üniversite öğrencisi kadınlara motosikletle geçerken saldıran iki şüpheli yakalandı. Gözaltına alınan Ahmet K. ve Bilal K. bir oyundan esinlendiklerini söyledi.

Artı Gerçek- Mersin'de iki arkadaşıyla kaldırımda yürüyen Hatice Aslan'ın (20) gözünü motosikletten atıkları cisimle yaralayan Ahmet K. (26) ve Bilal K. (26) yakalandı. Şüphelilerin ifadelerinde, genç kıza su dolu balon attıklarını, bunu da sosyal medyada gördükleri bir oyundan esinlenerek yaptıklarını söylediği öğrenildi.

DHA'nın haberine göre Ahmet K. ve Bilal K. oldukları belirlenen şüpheliler, polis tarafından adreslerine düzenlenen baskınla yakalanarak emniyete götürüldü. Şüpheliler, emniyetteki ifadelerinde olayı, sosyal medyada gördükleri su dolu balonla oyun videoları üzerine gerçekleştirdiklerini söyledi. Şüphelilerin ifadelerinde başka kişilere de su dolu balon attıklarını itiraf ettikleri öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

18 Kasım saat 21.00 sıralarında Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı'nda meydana gelen olayda Mersin Üniversitesi (MEÜ) öğrencisi Hatice Aslan, 2 kız arkadaşı ile yürürken yanlarından geçen motosikletteki şüphelilerin attığı cisimle saldırıya uğramıştı. Cisim Aslan'ın sağ gözüne isabet etmiş ve hastaneye kaldırılmıştı. Korneası zarar gören Aslan, tedavisinin ardından taburcu edildikten sonra polise giderek şikayetçi oldu. Polis, saldırganın belirlenerek, yakalanması için çalışma başlattı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar