Pusu kurdu: Osmaniye'den Eskişehir'e gelen baba, kızını ve torununu öldürdü

Pusu kurdu: Osmaniye'den Eskişehir'e gelen baba, kızını ve torununu öldürdü
Osmaniye’de yaşayan Osman Nuri Kesin Eskişehir’e gelerek kızı Merve Karabaş ve oğlu Ata Alp Karabaş’ı pusu kurarak sokak ortasında öldürdü. Osman Nuri Keskini tutuklandı.

Artı Gerçek - Eskişehir'de Merve Karabaş ve oğlu Ata Alp Karabaş sokak ortasında Osman Nuri K. tarafından öldürüldü. Anne ve oğlunun cenazesi, savcılık ve polis incelemesinin ardından Eskişehir Şehir Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Yapılan ön incelemede anne ve oğlunun 2'şer kurşunun sırtlarına isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

Olaya ilişkin yeni detaylar da ortaya çıktı. Osmaniye’de oturan katil zanlısı Osman Nuri Keskin’in evli olduğu Hatice Keskin’e şiddet uyguladığı bu nedenle Hatice Keskin’in 1 ay önce boşanma davası açıp, Eskişehir’deki kızının yanına geldiği tespit edildi.

Hatice Keskin’in evli olduğu Osman Nuri Keskin hakkında uzaklaştırma ve tedbir kararı aldırdığı, ikametlerini öğrenmemeleri için de ev adreslerine gizlilik kararı aldırdığı belirlendi. Buna rağmen Osman Nuri Keskin’in, Hatice Keskin ve kızının bulunduğu evi öğrendiği, gece yarısından sonra sokağa pusu kurup sabah evden çıkmalarını beklediği anlaşıldı.

Sabah 07.30 sıralarında Hatice Keskin, kızı Merve Karabaş ve 7 yaşındaki oğlu Ata Alp Karabaş’ın evden çıktığını gören Osman Nuri Keskin’ın kapı önündeki otomobile kurşun yağdırdığı, Hatice Keskin’in ise sokağın köşesine çöp atmayı gittiği ve bu sayede de silahlı saldırıdan kurtulduğu tespit edildi.

GİZLİCE ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Çevrede toplananların linç girişiminde bulunduğu ve olay yerinde gözaltına alınan katil zanlısı Osman Nuri Keskin, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Polis, basının görüntü almasını engellemek için katil zanlısını gizlice adliye otoparkından içeri aldı. Katil zanlısı Osman Nuri Keskin, savcılık sorgusuna alındı.

Osman Nuri Keskin, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Öte yandan sokak ortasında öldürülen Merve Karabaş ve ilkokul birinci sınıf öğrencisi olan oğlu Ata Alp Karabaş’ın yarın öğle namazının ardından Eskişehir’de toprağa verileceği belirtildi. (DHA)

Öne Çıkanlar