Savcı, şüpheli şekilde ölen Sinem Çiçek dosyasında hapis cezası istedi

Savcı, şüpheli şekilde ölen Sinem Çiçek dosyasında hapis cezası istedi
Yayınlanma:
A+ A-
İzmir'de iş görüşmesi ardından haber alınamayan ve daha sonra yaralı şekilde bulunarak kaldırıldığı hastanede ölen Aslıhan Sinem Çiçek ile ilgili iddianame hazırlandı. Savcı, Cem A. için 19 yıl, Burak K. için 15 yıl hapis cezası istedi.

Artı Gerçek - İzmir'in Bayraklı ilçesinde iş görüşmesine gittikten bir gün sonra otoyol kenarında baygın şekilde bulunan ve hastaneye kaldırıldıktan sonra da ölen 18 yaşındaki Aslıhan Sinem Çiçek ile ilgili iddianame hazırlandı. Sinem'in şüpheli ölümüyle ilgili tek tutuklunun dahi olmadığı dosyada savcı, Cem A. için 19 yıla kadar, Burak K. için ise 15 yıla kadar hapis cezası talep etti.

26 Temmuz'da iş görüşmesi için evden çıkan Aslıhan Sinem Çiçek, geri dönemedi. Çiçek'e ulaşamayan babası Serdar Çiçek, polise kayıp başvurusunda bulundu. Ekipler, Aslıhan Sinem'in, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde olduğunu tespit etti. Sinem, bir gün sonra hastanede öldü. Çiçek'in ölümüyle ilgili ekipler, Burak K.'yi gözaltına aldı. Çiçek'in telefonu üzerinde bulunan Burak K., sorgusunda Sinem'i kendisinin öldürmediğini söyledi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Burak K., çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce 'gasp' suçundan tutuklandı.

TEK TUTUKLU YOK

Olayla ilgili yapılan araştırmada Sinem'in, son olarak beyaz hafif ticari araca bindiği görüldü. Aracın geçtiği noktaları inceleyen ekipler, Cem A.'ya ulaştı. Belirlenen adrese operasyon yapan ekipler, şüpheliyi gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından 'nitelikli cinsel saldırı' suçlamasıyla adliyeye sevk Cem A., adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. Ayağına elektronik kelepçe takılan Cem A.'ya, konutunu terk etmemek başta olmak üzere yurt dışına çıkma yasağı konuldu. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Diyar A. da mahkemece adli kontrol uygulamasıyla serbest kaldı. Burak K. için istenilen adli tıp raporunda kanında ve idrarında uyuşturucu madde tespit edildi. Burak K., geçen 27 Ekim'de savcının istemiyle yurt dışı çıkış yasağıyla tahliye edildi.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Aslıhan Sinem Çiçek'in ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın ardından iddianame hazırlandı.

Toplanan deliller ve alınan ifadeler ışığında savcı, Cem A. için 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 19 yıla kadar, Burak K. için ise 'yağma' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep etti. Cem A. ve Burak K. hakkında ‘olası kastla öldürme' suçundan kovuşturmaya yer olmadığı belirtildi. (DHA)

Öne Çıkanlar