Ülkü Ocakları üyesi Yalçın, önünü kestiği kadını ağır yaraladı

Ülkü Ocakları üyesi Yalçın, önünü kestiği kadını ağır yaraladı
Yayınlanma:
A+ A-
Ankara Üniversitesi İşletme öğrencisi ve Ülkü Ocakları üyesi olan Necip Mert Yalçın, okul çıkışında önünü kestiği E. M. adlı kadını bıçakla ağır yaraladı.

Artı Gerçek- Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) İşletme 4’ncü sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları üyesi olan Necip Mert Yalçın, dün akşam 01.30’da Cebeci Kampüsü’nde bulunan Mülkiye Kütüphanesi’nden çıkan ve evine giden E. M. isimli kadını araçla takip ederek önünü kesti. Yalçın, önünü kestiği E. M.’yi bıçakla ağır yaraladı.

Şahdamarında ve akciğerinde hasar bulunan ve beş yerinden bıçaklanan E. M.’nin ameliyatı 6 buçuk saat sürdü. E.M. yoğun bakımda tedavi görmeye devam ederken hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Teslim olan Yalçın’ın daha önce de benzer saldırılarda bulunduğu ve ceza almadığı ortaya çıktı.

DEKANLIK GÖRÜŞME TALEBİNİ REDDETTİ

Sendika.org'da yer alan habere göre, bıçaklı saldırıyı öğrenen Cebecili Kadınlar, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı’yla görüşme talep etti. Ancak üniversitelilerin talebi reddedildi. Fakülte Sekreteri Abdullah Ankaşman “Zaten yakın zamanda emekli olacağım. Umarım yerime iyi biri gelir de o ilgilenir” diyerek üniversitelileri geri çevirdi.

Konuya dair Üniversiteli Feminist Kolektif de Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Ankara Siyasal’dan bir kadın arkadaşımız yine fakülteden, eskiden beraber olduğu erkek Necip Mert Yalçın tarafından dün gece kütüphane çıkışı bıçaklı saldıya maruz bırakıldı! Cebeci ilk değil ama son olsun diye, Necip Mert Yalçın ilk değil ama son olsun diyedir mücadelemiz!

Kadın arkadaşımız şu an yoğun bakımda ancak durumu iyiye gidiyor. Arkadaşımızla beraber, Cebeci’deki bütün kadınlarla sürdüreceğiz feminist üniversite mücadelemizi. Sizin gibi kadın düşmanı faşistlerden temizleyeceğiz var olduğumuz her yeri!"

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar