42. İstanbul Film Festivali’nde ulusal yarışma jürileri açıklandı

42. İstanbul Film Festivali’nde ulusal yarışma jürileri açıklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Bu yıl 42’ncisi düzenlenecek İstanbul Film Festivali’nin ‘Ulusal Yarışma’ jüri üyeleri açıklandı. Jüri başkanlığını yönetmen ve senarist Emin Alper üstleniyor.

Artı Gerçek - İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve 7-18 Nisan tarihleri arasında 42. kez izleyiciyle buluşmaya hazırlanan İstanbul Film Festivali’ne dair yeni bir duyuru yapıldı.

İKSV’den yapılan yeni duyuruyla festivalin ulusal yarışmalarında görev yapacak jürilerinin tamamı belli oldu.

Yapılan duyuruya göre, bu yıl Ulusal Yarışma jürisine yönetmen Emin Alper başkanlık ediyor. Jüride Alper’e oyuncu Farah Zeynep Abdullah, görüntü yönetmeni A. Emre Tanyıldız, kurgucu Aylin Zoi Tinel ve yazar Seray Şahiner eşlik ediyor.

Ulusal Yarışma’da Altın Lale En İyi Film, En İyi Yönetmen ve Jüri Özel Ödülü dâhil toplam on dalda ödül veriliyor. Festivalin Onat Kutlar adına verilen Jüri Özel Ödülü, bu yıl itibariyle Kariyo & Ababay Vakfı Jüri Özel Ödülü olarak yoluna devam ediyor.

Festivalin Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü jürisinde yönetmen, yapımcı M. Tayfur Aydın, yönetmen Nazlı Elif Durlu ve yapımcı, yönetmen Chadi Zeneddine yer alıyor. Ulusal Belgesel Yarışması jürisi yönetmen Cem Kaya, yönetmen Etna Özbek ve akademisyen Lalehan Öcal’dan oluşurken Ulusal Kısa Film Yarışması jürisinde ise yönetmen Volkan Güney Eker, yönetmen, çizgi roman sanatçısı Yorgos Goussis ve fotoğrafçı, yönetmen Aylin Kızıl görev alıyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Öne Çıkanlar