6'ncı İstanbul Uluslararası Bale Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu

6'ncı İstanbul Uluslararası Bale Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünün düzenlediği 6'ncı İstanbul Uluslararası Bale Yarışması'nda kazananlar açıklandı. 4 kategoride ödüllerin verildiği yarışmada 38 aday yarıştı.

Artı Gerçek - 6'ncı İstanbul Uluslararası Bale Yarışması"nın ödül töreni ve galası yapıldı. Ödül töreni,"15. Uluslararası İstanbul Opera ve Bale Festivali" kapsamında düzenlenerek kazananların ödülleri jüri tarafından takdim edildi.

AKM ile Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi'nde yapılan ve 10 Haziran'da başlayan yarışmada, kızlar ve erkeklerde büyükler ve küçükler olmak üzere 4 kategoride ödüller verildi.

Yarışmanın jüri başkanlığını Seul Bale Topluluğu Sanat Yönetmeni Jae Keun Park, başkan yardımcılığını Uluslararası Bale Yarışmaları Federasyonu Genel Müdürü Sergey Usanov üstlenirken, jüri üyeleri ise Meriç Sümen, Tadeusz Matacz, Aisulu Tokombayeva, Evinç Sunal, İnci Kurşunlu, Beyhan Murphy ve Mihaela Vieru'dan oluştu.

ÖDÜLLER

"Küçükler Kızlar" dalında birinciliği Mavisu Tuğrul, "Küçükler Erkekler"de ise birinciliği Adilzhan Rakhmanov ve Hüseyin Sefa Korkmaz elde etti.

"Büyükler Kızlar" kategorisinde de birinciliği Riine Sasaki ve Nilay Tahiroğlu, "Büyükler Erkekler"de de birinciliği Ervin Zagidullin aldı.

Türksoy Özel Ödülü’ne Alyona Tatsenko, Nilay Yeşiltepe Özel Ödülü'ne Milina Fidan Özbek layık görüldü.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünün 2008'den bu yana iki yılda bir düzenlediği yarışmada bu yıl 38 aday yarıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar