ABD'nin tartıştığı filmden gişede rekor: 'İç Savaş'ın açılış hasılatı 10 milyon doları aştı

ABD'nin tartıştığı filmden gişede rekor: 'İç Savaş'ın açılış hasılatı 10 milyon doları aştı
ABD için yakın gelecekte yaşanabilecek bir iç savaşı beyaz perdeye taşıyan distopik gerilim filmi 'Civil War' ön gösterimde 10.7 milyon dolar hasılat yaptı. Film, kasımda başkanlık seçimlerine gidecek ülkenin kutuplaşmış atmosferinde tartışma yaratmıştı.

Artı Gerçek - ABD'nin 19 eyaletinin birlikten koptuğu ve ülkede iç savaşın başladığı bir yakın gelecekte geçen Alex Garland imzalı distopik gerilim filmi 'İç Savaş' (Civil War), Box Office verilerine göre açılış günü ABD'de yapılan ön gösteriminde 3 bin 838 lokasyondan toplam 10.7 milyon dolarlık hasılat elde etti.

5893157.webp

Variety'nin haberine göre, film, bağımsız yapımlara verdiği destekle bilinen ve daha önce 'Hereditary', 'Uncut Gems', 'Ladybird', 'Under the Skin' gibi ses getiren filmlerde imzası bulunan A24 şirketinin tarihindeki en yüksek açılış günü gelirini kazandı.

5907197.webp

'İç Savaş' ayrıca, A24 şirketinin bu zamana kadar finanse ettiği en yüksek bütçeli iş oldu.

Film, Ari Aster imzalı 2018 tarihli "Hereditary "nin ilk gösteriminde elde ettiği 5,1 milyon doları geride bırakarak A24'ün orijinal yapımlarının rekorunu kırdı.13,5 milyon dolarlık hasılatıyla açılış hafta sonu rekorunu hala elinde tutan 'İç Savaş' ayrıca, Imax gibi premium büyük formatlı salonlarda da oynayarak satışlarını artırıyor.

1034977-civil-war-le-nouveau-cauchemar-d-alex-garland-avec-kirsten-dunst-bande-annonce.jpg

Yapım maliyeti 50 milyon dolar olan ve iki yıl önce yatırımcılardan 225 milyon dolar toplayan film, 2,5 milyar dolar değer biçilen bağımsız stüdyo A24 için şimdiye kadarki en büyük ölçekli proje. (KÜLTÜR SANAT)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar