Adana Altın Koza'da Onur Ödülleri, Perran Kutman ve Cihan Ünal'ın oldu

Adana Altın Koza'da Onur Ödülleri, Perran Kutman ve Cihan Ünal'ın oldu
30'uncu Adana Altın Koza Film Festivali'nde Onur Ödülleri, düzenlenen törenle oyuncular Perran Kutman ve Cihan Ünal'a takdim edildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın başkanlık ettiği törende sunuculuğu Gani Müjde üstlendi.

Artı Gerçek - Bu sene 30'uncusu gerçekleşen Adana Altın Koza Film Festivali'nde Onur Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar başkanlığında, Gani Müjde’nin sunumuyla gerçekleşen törende ‘Onur Ödülleri’ Perran Kutman ile Cihan Ünal’a takdim edildi.

Açılış konuşmasına sinema emekçilerini ve konukları selamlayarak başlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar; Altın Koza’yı marka haline sanatçıların getirdiğini belirterek “Adana sanatı benimseyen, bilen ve seven insanların yaşadığı, çok sanatçı yetiştiren bir şehir. Adanalı olmaktan gurur duyuyorum. İlelebet payidar kalacak Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında, Adana Altın Koza Film Festivali’nin 30’uncusunu yapıyoruz. Festivalimiz her yıl bir öncekinden daha iyi oluyor. Türk sinemasına, tiyatrosuna ömürlerini veren, büyük başarılara imza atan, çok sevilen sanatçılarımız Perran Kutman ve Cihan Ünal’a, onur ödülünü kabul ettikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

3623656-fcd793900d0aaccdbbd162c66a449d96.jpg

Adana'nın sinemaya tutkulu insanların şehri olduğunu ve sinema adına yapılan böyle bir organizasyonun parçası olmaktan memnun olduğunu belirten Perran Kutman, ödülünü Halil Ergün'ün elinden aldı.

Kutman ödül konuşmasında şunları söyledi: "Sinemamızın bir emekçisi olmak benim için onurların en büyüğü. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında sinema adına yapılan bu organizasyonun bir parçası olmak o kadar mutluluk verici ki. Güzel insan demek Adanalı demek benim için...Pamuk demek, sanat demek, bereket, barış ve sevgi demek... Tüm Adanalılara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

3623656-f1d5b4dc7b40f1ae47ea47aa652790d7.jpgCihan Ünal da ödülünü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Biket İlhan'dan aldı.

Ödül konuşmasında Zeydan Karalar'a ve etkinliğin parçası olan bütün bileşenlerine teşekkür eden Ünal, şunları söyledi: Eylül ayının son günlerinde, sonbahar yapraklarıyla örtülü bahçemizde rengarenk çiçekler açtı bu anlamlı ödülle. Altın Koza’da emeği geçen, başta sevgili, değerli belediye başkanımız Zeydan Karalar olmak üzere, tüm jüri üyelerine, etkinliğe katılan sanatçılara ve sanatseverlere sonsuz teşekkürler. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar