Akşener'den Hazal Kaya'ya destek: Hepimiz yanında kaya gibi dimdik duracağız!

Akşener'den Hazal Kaya'ya destek: Hepimiz yanında kaya gibi dimdik duracağız!
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'nitelikli cinsel saldırı' suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle Hazal Kaya için istenen hapis cezasına tepki gösterdi, "Bir kadın ölüyorsa, hepimiz hakkını arayacağız" dedi.

Artı Gerçek - İYİ Parti lideri Meral Akşener, Batman'ın Beşiri ilçesinde yaşamına son veren 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla hakkında açılan davada tutuksuz yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapsi istenen oyuncu Hazal Kaya'ya destek mesajı paylaştı.

HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada para cezasına çarptırılan Ezgi Mola'ya destek için paylaşım yapan oyuncu Hazal Kaya hakkında, 'Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret' suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

'BİR KADIN ÖLÜYORSA, HEPİMİZ HAKKINI ARAYACAĞIZ'

İddianameye tepki gösteren Akşener, sosyal medyadan Hazal Kaya ve Ezgi Mola'yı etiketleyerek yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

"Bir kadın ölüyorsa, hepimiz hakkını arayacağız! Bir kadın susturuluyorsa, hepimiz konuşacağız! Bir kadın haksızlığa uğruyorsa, hepimiz yanında kaya gibi dimdik duracağız! ... Kadınlar konuşacak, kadınlar yaşayacak ve kadınlar size rağmen yepyeni bir tarih yazacak!"

"Nitelikli cinsel saldırı" suçuyla yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş daha önce de oyuncular Ezgi Mola ve Farah Zeynep Abdullah'a müvekkiline hakaret edildiği gerekçesiyle dava açmış ve oyuncular adli para cezasına çarptırılmıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar