Aktör Lance Reddick vefat etti

Aktör Lance Reddick vefat etti
Yayınlanma:
A+ A-
ABD'li aktör Lance Reddick 60 yaşında vefat etti. Kadrosunda yer aldığı John Wick serisinin son filmi için basın turunda olan aktörün ölüm nedeni yapılacak otopsi sonrası kesinleşecek.

Artı Gerçek - ABD'li aktör Lance Reddick, 60 yaşında vefat etti. Los Angeles'taki dairesinde ölü bulunan Reddick'in ölüm nedeni yapılacak otopsi sonrası kesinleşecek. Son olarak Keanu Reeves'in başrolünde yer aldığı John Wick serisinde Charon karakterini canlandıran aktörün, ölüm haberini menajeri Mia Hansen duyurdu.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Los Angeles'ın Studio City bölgesindeki dairesinde saat 9: 30'da ölü bulunan aktörün, doğal sebeplerden vefat ettiği açıklanırken, konuya ilişkin başka bir detay paylaşılmadı.

Reddick, 'John Wick' serisinin yakın zamanda çıkacak dördüncü bölümü için bir basın turu yapıyordu. ABD'li aktör, 'The Wire' dizisindeki Cedric Daniels ve 'Fringe' dizisindeki Philip Broyles karakterleriyle geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştı.

LANCE REDDİCK KİMDİR?

7 Haziran 1962'de Baltimore, Maryland'de doğan Lance Reddick, Rochester Üniversitesi'nden Müzik Lisans derecesi aldı, 1990'ların başında Yale Drama Okulu'na katıldı ve 1994'te Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesi aldı.

Lance Reddick, memleketi olan Baltimore şehrinde çekilen, HBO yapımı 'The Wire' dizisinde canlandırdığı polis şefi Cedric Daniels karakteriyle kariyerindeki ilk büyük ekran rolünü oynadı.

2002’de başlayıp 5 sezon devam eden dizinin ardından bu kez de bilim kurgu dizisi Fringe’de, bir başka kanun görevlisi Philip Broyles karakterini oynadı ve dünyaca tanınan bir aktör haline geldi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar