Amazon Prime Video'ya reklamlı abonelik sistemi getirilebilir

Amazon Prime Video'ya reklamlı abonelik sistemi getirilebilir
Yayınlanma:
A+ A-
Amazon'un, dijital platform Prime Video için reklamlı abonelik sistemine geçmeyi planladığı iddia ediliyor. Kullanıcıların maliyetleri düşürmek için daha az harcama yapmaya yönelmesi üzerine, şirket daha uygun tarifeler için bu modeli hayata geçirebilir.

Artı Gerçek - Amazon'un Prime Video serisi için reklamlı abonelik sistemi getireceği iddia edildi. Wall Street Journal (WSJ) tarafından paylaşılan bir raporda, dijital platformun söz konusu uygulamaya geçilmesi için haftalardır tartıştığı ve eğer uygulanırsa Disney+ ve Netflix gibi rakiplerininkilere benzer olacağı belirtildi.

Küresel düzeyde artan yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı krizi nedeniyle, kullanıcıların daha az harcama yapmaya yönelmesi Amazon'u böyle bir strateji uygulamaya iten nedenlerden biri oldu. Platform reklamlı abonelik uygulaması sayesinde, kullanıcılara daha uygun fiyatlı tarifeler sağlamak istiyor.

WebTekno'nun aktardığına göre, Wall Street Journal, bunun dışında Amazon’un Warner Bros. ve Paramount’la da görüşmeler gerçekleştirdiğini aktardı. Bu görüşmelerin amacı, her iki şirketin platformlarına Prime Video Channels hizmet aracılığıyla reklamlı abonelik sistemi getirmek.

Bu hizmet, Amazon Prime aracılığıyla kullanıcılara üçüncü parti platformların satılmasını sağlayacak. Yani Prime aboneleri, buradan Paramount+, Max gibi platformlara üye olabilecek ve sürekli uygulama değiştirmek zorunda kalmayacak.

Netflix ve Disney+ gibi popüler sinema ve dizi platformları, artan abonelik fiyatlarının ardından reklamlı sistemleri kullanıma sunmaya başladı. Henüz Türkiye’de bulunmayan bu abonelik sistemleri, kullanıcılara saatlik belli reklamlar göstermesi nedeniyle belirlenen abonelik ücretlerinden daha uygun fiyatlara satılıyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar