Antakya Medeniyetler Korosu İstanbul'da konser verdi: Dayanışmanın Müziği

Antakya Medeniyetler Korosu İstanbul'da konser verdi: Dayanışmanın Müziği
Yayınlanma:
A+ A-
Antakya Medeniyetler Korosu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı 'Dayanışmanın Müziği projesi kapsamında izleyiciyle buluştu. İBB Kültür Dairesi Başkanı Volkan Aslan, "Bu aslında dayanışmanın sanatsal bölümüydü" dedi

Artı Gerçek - Antakya Medeniyetler Korosu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı "Dayanışmanın Müziği" projesi kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sahneye çıktı.

Konsere bir çok tanınmış isim destek verdi

Antakya Medeniyetler Korosu Orkestra Şefi Yılmaz Özfırat depremzedelere sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek şunları söyledi:

“Antakya medeniyetler kuruluşu olarak 2007'den beri faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Bugüne kadar dünyanın farklı noktalarında 2 binden fazla konser verdik.

Toplamda 200 kişiydik maalesef 6 Şubat'tan sonra 193 kişi kaldık. Ve bu deprem bizi yıkmak istedi, ama Allah'a şükür ki yıkılmadık. Ve tekrar hayata dönmek için de faaliyetlerimize devam etme kararı aldık. Bu akşam burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orkestralar Genel Müdürlüğüyle birlikte bir organizasyon gerçekleştirdik. Hep şunu söylüyorum ister Hristiyan olsun, ister Yahudi olsun, ister Müslüman olsun... Aslında birbirimizden farkımız yok"

'ACILARA KATLANABİLMENİN TEK YOLU DAYANIŞMAK'

İBB Kültür Dairesi Başkanı Volkan Aslan da, "depremden bu yana hissedilen her şeyin müzikal ifadesiydi" dediği konser hakkında şunları söyledi:

"Bu kadar büyük acılara katlanabilmenin tek yolunun dayanışmak olduğunu hep başından beri bilerek ve o duygularla hareket etmeye çalıştık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak depremin ilk gününden beri Hatay'daydık. Bu çalışmalarımızın, dayanışmamızın hep farklı türleri oldu. Kimi zaman yardım topladık, kimi zaman orada gittik ve çalıştık. Bu aslında bu dayanışmanın sanatsal bölümüydü" dedi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar