Başak Demirtaş ve sekiz yazar Demirtaş kitaplarını imzaladı

Başak Demirtaş ve sekiz yazar Demirtaş kitaplarını imzaladı
Başak Demirtaş, yazarlar Jaklin Çelik, Sezai Sarıoğlu, Pınar Öğünç, Şükrü Erbaş, Ahmet Telli, Mahir Ünsal Eriş, İsmail Güzelsoy ve Menekşe Toprak ile birlikte Selahattin Demirtaş'ın kitaplarını imzaladı. Demirtaş, "Bu ilgi çok büyük bir güç veriyor" dedi.

Artı Gerçek - TÜYAP 39. İstanbul Kitap Fuarı'nda 'Demirtaş ile dayanışma imza günü' etkinliğinin ikincisi gerçekleşti.

Başak Demirtaş, yazarlar Jaklin Çelik, Pınar Öğünç, Menekşe Toprak, Sezai Sarıoğlu, Ahmet Telli, İsmail Güzelsoy, Mahir Ünsal Eriş ve Şükrü Erbaş ile eşi Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kitaplarını imzaladı.

Katılımın yoğun olduğu etkinlikte sırada bekleyen kitapseverler, Demirtaş’ın “Korkma Bağır” şarkısını hep bir ağızdan seslendirdi. Kalabalık sık sık “Selo Başkan" slogarı attı.

Saatler süren imza günüyle ilgili bianet'e konuşan Başak Demirtaş şunları söyledi:

"Selahattin ile bu sabah görüştük, geçtiğimiz hafta da imza günü vardı, o etkinliğin tüm fotoğraflarını kendisine götürdüm. Çok mutlu oldu, hem katılan yazarlar hem de halkın desteği inanılmaz mutlu etti, teşekkürlerini iletti. Hatta bugün yazarlara ayrı ayrı kart gönderdi ve kadayıf ısmarladı. Diyarbakır'dan kadayıf getirmemi istemişti onun ısmarladığı kadayıfı bugün burada paylaştık."

'BU İLGİ SEVGİ BİZE UMUT OLUYOR'

"Okuyucular Selahattin'i ne kadar çok sevdiklerini söylüyorlar. Selam gönderenler üzerine basa basa 'unutmayın' olur mu diye tekrar ediyor. Bir okuyucu ismini bile söyleme gereği duymadı, 'Samandağ'ın çok selamını götürün' dedi. Bütün bunlar çok büyük umut oluyor bizim için. Sadece Selahattin'in kitaplarını da değil, Gültan Kışanak'ın, İdris Baluken'in kitaplarını da imzaladık. Karşılaştığımız bu ilgi ve sevgi bizlere çok büyük bir güç ve direnç veriyor. İçeride olan sevdiklerimiz de bizler de bu dayanışmayla dayanma direnci buluyoruz." (Kaynak)

Öne Çıkanlar