'Onursal Altın Ayı' Spielberg'e verilecek

'Onursal Altın Ayı' Spielberg'e verilecek
Yayınlanma:
A+ A-
Yönetmen, senarist ve yapımcı Steven Spielberg'e, 73'üncü Berlin Uluslararası Film Festivali'nin Onursal Altın Ayı ve 2023 Saygı Ödülü takdim edilecek.

Artı Gerçek- "Jurassic Park", "Schindler'in Listesi", "Er Ryan'ı Kurtarmak" "E.T." "Sıkıysa Yakala" ve "Batı Yakası’nın Hikayesi" gibi filmlere imza atan Steven Spielberg, 73’üncü Berlin Film Festivali tarafından Onursal Altın Ayı ve 2023 Saygı Ödülü'ne değer görüldü.

Spielberg'in Arizona ve Kuzey Kaliforniya'da geçen yarı otobiyografik bakış açısına sahip son filmi “The Fablemans”ın gösterimi de, 16-26 Şubat 2023 tarihlerinde düzenlenecek festivalde yapılacak.

Spielberg, uzun kariyeri boyunca 19 defa Akademi Ödülleri'ne aday gösterildi ve 1993 yılında "Schindler'in Listesi" filmiyle En İyi Film ve En İyi Yönetmen, 1998 yılında ise "Er Ryan'ı Kurtarmak" filmiyle En İyi Yönetmen olmak üzere üç Oscar kazandı.

steven-spielberg-filmleri-1-e1594887814928.jpg

Festivalin resmi Twitter hesabından paylaşılan haberde şu ifadeler yer aldı:

"2023 Saygı Ödülü, aynı zamanda yaşam boyu başarı için Onursal Altın Ayı ile ödüllendirilecek olan Steven Spielberg'e ithaf edilecek. Tebrikler! Son çalışması “The Fabelmans”, Berlinale Palast'taki Ödül Töreni'nde gösterilecek." (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar