Yönetmen Berkun Oya'nın yeni filmi 'Cici', 27 Ekim'de Netflix'te yayınlanacak

Yönetmen Berkun Oya'nın yeni filmi 'Cici', 27 Ekim'de Netflix'te yayınlanacak
Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Eylül 2022 02:24
A+ A-
Son olarak 'Bir Başkadır' dizisiyle adından söz ettiren yönetmen Berkun Oya, 27 Ekim'de Netflix'te yayınlanacak 'Cici' isimli filmin yönetmenliğini üstlendi.

Türkiye’de dijital bir platform için yapılan ilk dizi olan ‘Masum’un senaristi, yayınlandığı dönemde Türkiye'ye özgü birçok tartışmayı yeniden gündeme getiren ‘Bir Başkadır’ dizisinin yönetmeni Berkun Oya’nın yeni filmi ‘Cici’, 27 Ekim’de Netflix’te yayınlanacak.

Oyuncu kadrosunda Ayça Bingöl, Fatih Artman, Funda Eryiğit, İncinur Daşdemir, Nur Sürer, Okan Yalabık, Olgun Şimşek, Şevval Balkan ve Yılmaz Erdoğan gibi güçlü isimleri buluşturan Cici, acı bir kaybın ardından köyden kente göçen bir ailenin yaklaşık 30 yıl sonra eski evlerinde buluşmasını konu alıyor.

HATIRALARIN İZİ

Senaristliğini ve yönetmenliğini Berkun Oya’nın üstlendiği filmde, aradan geçen uzun yıllardan sonra gerçekleşen bu buluşmayla birlikte, bastırılmış duygular ve sırlar ortaya çıktıkça eski yaralar yeniden açılıyor.

Netflix, 27 Ekim’de yayınlanacak Cici’nin ilk fragmanını paylaştı

Netflix'te 12 Kasım 2020'de gösterime giren 'Bir Başkadır' dizisi, farklı sosyo-ekonomik geçmişlerden gelen ve farklı inanç ve ideolojilere sahip olan bir grup karakterin, İstanbul'un renkli ve hareketli akışında şaşırtıcı tesadüflerle yollarının kesişmesini konu edinmişti. Dizi, yayınlandığı dönemde, toplumda yerleşik yargıların yeniden gündeme gelerek tartışılmasına kapı açmıştı.