'Bir Başkadır'a ABD'den ödül

'Bir Başkadır'a ABD'den ödül
Yayınlanma:
A+ A-
ABD'de America Abroad Media (AAM) adlı kuruluşun düzenlediği ödül töreninde "Bir Başkadır" ödül aldı.

Artı Gerçek- ABD'de America Abroad Media'nın "Gösteri dünyasının gücünü kullanan başarılı uluslararası hikaye anlatıcıları" alnında yer alan ödül dijital dizi ve film platformu Netflix'te yayımlanan 'Bir Başkadır' aldı.

Başkent Washington'daki John F. Kennedy Merkezi'nde bu yıl 10'uncusu düzenlen ödül törenine, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vuslat Doğan Sabancı ve "Bir Başkadır" dizisi ekibi ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende, "Gösteri dünyasının gücünü kullanan başarılı uluslararası hikaye anlatıcıları" alanında Netflix'te yayınlanan dizi "Bir Başkadır" ödüle layık görüldü.

Dizinin yazarı, yönetmeni ve yapımcısı Berkun Oya, törende yaptığı konuşmada, organizasyonu gerçekleştiren AAM'ye teşekkür etti.

"Bir Başkadır"ın Netflix platformunda yayınlanmasının, dünyanın her yerinden pek çok insan tarafından bilinmesi ve izlenmesini sağladığını belirten Oya, "Çeşitli kültürlerden farklı insanların hikayemize ve dizimizdeki karakterlerine nasıl bağlı hissettiklerini görmek çok heyecan verici. Bu ödül aslında bana bu gerçeği bir kez daha hatırlatıyor." dedi.

Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vuslat Doğan Sabancı da "Bir Başkadır" dizisinin çok önemli konuları ele aldığını söyleyerek, "Dizinin hikayesi bizi, Türkiye'de yıllardır toplumumuzu paramparça eden sosyal, kültürel ve dini meselelerin özüne çekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Törende, Netflix Global Başkanı Bela Bajaria ve Dünya İslam Birliği (MWL) Genel Sekreteri Dr. Muhammed bin Abdulkerim El-İsa gibi isimler de yer aldı.

America Abroad Media'nın internet sitesinde, kuruluşun, eğlencenin gücüyle küresel hikaye anlatımını desteklemek ve evrensel değerlere yönelik içerik oluşturan yerel sesleri güçlendirmek amacıyla, medya ve özel sektörde dünyanın en iyi yaratıcı yeteneklerini bir araya getirmeyi amaçladığı kaydediliyor. (AA)

Öne Çıkanlar