Bob Ross'un meşhur programında yaptığı ilk tablo 9.85 milyon dolara satışta

Bob Ross'un meşhur programında yaptığı ilk tablo 9.85 milyon dolara satışta
Yayınlanma:
A+ A-
Ressam Bob Ross'un 1983'te canlı yayınlanan programının ilk bölümünde yaptığı tablo, 9,85 milyon dolara satışa çıkarıldı. "Ormanda Yürüyüş" adlı yağlı tablo, programa katılan bir kişi tarafından açık artırmada satılıyor.

Artı Gerçek - BD'nin PBS Televizyonunda 1983'te canlı yayınlanan "Resim Sevinci" programının ilk bölümünde ressam Bob Ross'un yaptığı tablo 9.85 milyon dolara satılıyor.

Programa katılan bir kişi tarafından açık artırmada satın alınan "Ormanda Yürüyüş" adlı yağlı boya tablo, Ross tarafından Ocak 1983'te canlı yayında yapılmasıyla biliniyor.

Minneapolis merkezli sanat galerisi Modern Artifact'ebu yıl geçen bu tablo, 9,85 milyon dolara yeni sahibini arıyor.

'BOB ROSS TABLOLARINA ARTAN BİR TALEP VAR'

Modern Artifact'in sahibi Ryan Nelson, son yıllarda ressamın tablolarına artan bir talep olduğunu vurgulayarak, "Bob Ross tablolarına yönelik artan talebin arkasındaki itici gücün koleksiyonerler olduğu görülüyor. Nostalji, sosyal medya ve halkın sanatın ardındaki kişiliğe artan ilgisi, onun şu anki popülaritesine katkıda bulundu." ifadelerini kullandı.

Nelson, tabloyu satmak için aceleci olmadıklarına işaret ederek, "Bu gerçekten tekrarı mümkün olmayan, türünün tek örneği bir tablo. Böylesine heyecan verici bir sanat eserini mümkün olduğunca fazla insanın görmesini sağlamak için onu bir müze ya da gezici sergiyle paylaşmak isteriz." değerlendirmesinde bulundu.

Ressam Ross'un yer aldığı "Resim Sevinci" adlı program, 1983-1994 arasında PBS'de yayınlanmıştı. (AA)

Öne Çıkanlar