Cillian Murphy'den 'Peaky Blinders' açıklaması: Anlatacak hikâye varsa ben buradayım

Cillian Murphy'den 'Peaky Blinders' açıklaması: Anlatacak hikâye varsa ben buradayım
'Oppenheimer' filmiyle 'En İyi Erkek Oyuncu' dalında Oscar ve BAFTA adaylıkları olan Cillian Murphy, BBC Radio 4'teki konuşmasında 'Peaky Blinders'taki rolünden bahsetti ve dizinin yeni sezonu çekilirse tekrar rol alabileceğini kaydetti.

Artı Gerçek - Geçtiğimiz günlerde 'Oppenheimer'daki performansıyla çok konuşulan, Oscar ve BAFTA'da 'En İyi Erkek Oyuncu' dalında aday gösterilen Cillian Murphy, kendisiyle özdeşleşmiş karakteri Thomas Shelby hakkında BBC Radio 4'e konuştu.

Cillian Murphy, final yapan 'Peaky Blinders' hakkında BBC Radio 4’ün 'Desert Island Discs' programında şunları söyledi: ''Eğer anlatacak hikaye varsa ve eğer Steven Knight bana yapabileceğini bildiğim gibi bir senaryo getirirse o zaman orada olacağım. Demek istediğim, eğer 50 yaşında bir Thomas Shelby izlemek istersek, orada olacağım.''

'BİZ AKTÖRLERİN İŞİ, ROL NE EMREDİYORSA ONA DÖNÜŞMEK'

Murphy, konuşmasının devamında Steven Knight tarafından yaratılan 'Peaky Blinders'ın ekibine girme sürecinden bahsetti. Thomas Shelby rolünü almak onun için kolay olmamış: ''İlk seçenekleri ben değildim. Steven'ı toplantıda mı ikna ettim bilmiyorum ama daha sonrasında ona 'Unutma, ben bir aktörüm.' yazan bir mesajı gönderdim ve buna gerçekten inanıyorum. Biz aktörlerin işinin, rol bize ne emrediyorsa ona dönüşmek olduğunu düşünüyorum.'' dedi.

'Peaky Blinders' dizisi altıncı sezonuyla 2022 nisan ayında final yapmıştı.

PEAKY BLINDERS KONUSU

'Peaky Blinders', Steven Knight tarafından yaratılan bir İngiliz dönem draması televizyon dizisidir. Birmingham'da geçen dizi, Peaky Blinders adlı bir suç çetesinin 1. Dünya Savaşı'ndan hemen sonra yaşanan maceralarını konu almaktadır. Dizideki kurgusal çete, 1880'lerden 1910'lara kadar Birmingham'da aktif olan aynı adlı genç suçlulardan oluşan gerçek bir sokak çetesine dayanmaktadır. (Kaynak: The Guardian)

Öne Çıkanlar