CNBC-e yayın hayatına 10 Haziran'da başlıyor

CNBC-e yayın hayatına 10 Haziran'da başlıyor
CNBC-e Türkiye, 9 yıllık aranın ardından yayın hayatına yeniden başlıyor. Kanal ilk yayınını 10 Haziran'da yapacak.

Artı Gerçek - Türkiye'deki yayın hayatına yeniden başlayacak olan CNBC-e'nin resmi X hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda, kanalın ne zaman aktif hale geleceği duyuruldu.

CNBC-e'nin paylaştığı bilgiye göre, izleyiciler, kanala 10 Haziran tarihi itibarıyla erişebilecek.

Kanal 6 Kasım 2015'te yayın hayatına son vermişti.

CNBC- e INTERNATIONAL VE İLBAK HOLDİNG İŞ BİRLİĞİ

İktidara yakınlığıyla bilinen İlbak Holding'den yapılan açıklamaya göre, CNBC Türkiye, iş dünyasında küresel ölçekte yaşanan gelişmeleri Türkiye perspektifinden değerlendirecek. Küresel finans piyasalarında yaşanan gelişmeleri kapsamlı rapor ve özel röportajlarla iletecek kanal, misyonunu yerel bakış açısını küresele taşıdığı gibi küresel olayların yerel piyasaları nasıl etkilediğini de aktaracak.

Merkezi İstanbul'da bulunacak CNBC Türkiye, günde en az 10 saat canlı yayın içeriğiyle finans, ekonomi ve iş dünyası haberlerine yer verecek. Kanalın yayın içeriği, Abu Dhabi, Londra, New York ve Singapur dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki CNBC bürolarının uluslararası yayınlarıyla desteklenecek.

CNBC International Başkanı ve Genel Müdürü John Casey yaptığı açıklamada, küresel bir marka olarak, yerel düzeyde iş haberleri, içgörüler ve analizler sunmanın öneminin farkında olduklarını belirterek "İlbak Holding ile birlikte CNBC Türkiye'yi müjdelemekten ve CNBC'nin eşsiz ve dinamik içeriğini Türkiye'de yeniden izleyici kitleleri ile buluşturmaktan ötürü çok heyecanlıyız" ifadelerini kullandı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar