Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri açıklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nde müzik alanında Ajda Pekkan, sinema alanında Yılmaz Erdoğan, tiyatro alanında Ayla Algan ödül aldı. İlim-kültür ödülü ise ilahiyatçı Hayrettin Karaman'a gitti.

Artı Gerçek- Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin sahipleri belli oldu. Ödülleri kazanan isimleri Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından paylaştı.

Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ni almaya hak kazanan birbirinden kıymetli sanatçılarımızı, ilim ve kültür insanlarımızı en kalbî duygularımla tebrik ediyorum. Vefa Ödülü sahibi büyük halk ozanımız Âşık Veysel’i rahmetle yâd ediyorum" ifadelerini kullandı.

Müzik kategorisinde Ajda Pekkan, resim kategorisinde Süleyman Saim Tekcan, sinema kategorisinde Yılmaz Erdoğan ödüle layık görüldü.

Tiyatro ödülü Ayla Algan'a, ilim-kültür ödülü Hayreddin Karaman'a, edebiyat ödülü Yavuz Bülent Bakiler'e, karikatür-animasyon ödülü Varol Yaşaroğlu'na, gastronomi ödülü Ömür ve Yunus Emre Akkor'a, dans-bale ödülü Tan Sağtürk'e, mimari ödülü Hilmi Şenalp'a, zanaat ödülü Sevan Bıçakçı'ya ve geleneksel sanatlar ödülü Gülbün Mesara'ya verilecek. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar