Cyrano bu sezon DasDas'ta izleyiciyle buluşacak

Cyrano bu sezon DasDas'ta izleyiciyle buluşacak
Yayınlanma:
A+ A-
Başrolünde Bülent Emin Yarar'ın olduğu, yönetmenliğini Ahmet Sami Özbudak'ın üstlendiği Cyrano, bu sezon perdelerini DasDas'ta açacak. Müzik süpervizörlüğünü Harun Tekin'in üstleneceği oyunun prömiyeri 24 Nisan'da gerçekleşecek.

Artı Gerçek - Edmond Rostand’ın eseri 'Cyrano De Bergerac' bu sezon DasDas'ta izleyicilerle buluşacak. Oyuncu Bülent Emin Yarar’ın Cyrano’yu canlandıracağı oyunun prömiyeri 24 Nisan Pazartesi akşamı gerçekleşecek.

Ahmet Sami Özbudak’ın yönetmen koltuğuna oturduğu oyunun kadrosunda Bülent Emin Yarar'a oyuncular Caner Erdem, Ece Çeşmioğlu Ölmez, Elif Mandan, Erol Babaoğlu, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Fatin Elcim, Mert Fırat, Ömer Faruk Tezgel eşlik edecek.

Müzik süpervizörlüğünü Mor ve Ötesi'nin solisti Harun Tekin’in üstlendiği ‘Cyrano’nun dekor ve ışık tasarımı ise Cem Yılmazer tarafından yapılıyor.

Provaları DasDas’ta devam eden oyunun biletleri satışa açıldı. Oyun prömiyerinin hemen ardından 25, 26, 27 Nisan tarihlerinde yeniden DasDas’ta sahnelenmeye devam edecek.

cyrano-wv1p-cover-jpg.webp

Oyunun DasDas'ın internet sitesinde yer alan tanıtımı şöyle:

Ahmet Sami Özbudak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Cyrano De Bergerac bu yorumuyla geçmişten bugüne bir köprü kuruyor.

İzleyici, eserin şiirsel ve masalsı atmosferini arkasına alarak günümüzün güzellik meselelerine, derinliğini kaybetmiş duygulara, aşka, yalnızlığa ve ölüme yeniden bakacak.

Cyrano’nun söylediği sözlerle hislenecek kaç kişiyiz, bu dünya artık duygulu çocukları bünyesinde kabul etmiyor mu, sözün büyüsü kalmadı mı? Sözler kaybolduysa duyduklarımız kuru gürültü mü? Gerçek kahramanlar bilek gücüyle mi, yoksa söz gücüyle meydan okur hayata? Aşk için sadece kalp güzelliği yeter mi? İnsan akla mı aşık olur, bedene mi? Bunun gibi bir sürü soruyu kucağımıza atıp, alaycı bir nanikle sahneden inecek Cyrano.

Bilet satışlarına dair bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar