Darbedilen Piiz grubunun bateristi Mehmet Dudarık’ın sağlık durumu iyiye gidiyor

Darbedilen Piiz grubunun bateristi Mehmet Dudarık’ın sağlık durumu iyiye gidiyor
Konser sonrası saldırıya uğrayan Piiz grubunun bateristi Mehmet Dudarık’ın tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Dudarık'ın bilincinin açık olduğu ve sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Artı Gerçek - Ankara'da bir eğlence mekanında uğradığı saldırı sonucu ağır yaralanan Piiz grubunun davulcusu Mehmet Dudarık'ın bilincinin açık olduğu ve sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Rock müzik grubu Pizz, 14 Aralık'ta Çankaya ilçesindeki eğlence mekanında konser verdi. Davulcu Mehmet Dudarık, tanımadığı bir şahsın ‘ayağa basma’ bahanesiyle sataşması sonrası, arkası dönük bir şekilde telefonla konuşurken saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Dudarık, arkadaşları tarafından Ankara İbn-i Sina Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın ardından gözaltına alınan B.K.K. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yoğun bakımda tedaviye alınan Dudarık'ın sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

GİTARİST DOĞA USTA BİLGİ VERDİ

Piiz grubunun gitaristi Doğa Usta, Dudarık'ın halen yoğun bakımda olduğunu belirterek, "Biraz önce yanına girebildim. Bilinci açık yoğun bakımdaki tedavileri devam ediyor. Hafta sonu olduğu için henüz doktorlarından tam bilgi almış değiliz. Ama arkadaşımızın şu anda bilinci açık ve konuşabiliyor. Bunalmış biraz. Her şeyin tam olarak farkında da değil. Biraz uykulu gibi bir hali var. Çok fazla da konuşturmadılar. Hastaneden ne zaman çıkacağına dair bir bilgimiz yok maalesef, biz de doktorlarından haber bekliyoruz" dedi.

Usta, saldırganın tutuklanmasıyla ilgili de, "Umuyoruz adalet yerini bulur. Bir sürü açıdan düşünüyoruz. Olayı da her yerde gördükçe daha bir canımız sıkılıyor. Bu konu özelinde söylemiyorum ama şiddet her yerde. Bunun sanatla alakası yok; doktora da şiddet var, kadına da şiddet var, herkese şiddet var ve bunlar için bir an önce çözüm bulunması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı. (DHA)

Öne Çıkanlar