Dengin Ceyhan'dan, klasik müziğin kadın sanatçılarına özel albüm: 'Piyanonun Kadınları'

Dengin Ceyhan'dan, klasik müziğin kadın sanatçılarına özel albüm: 'Piyanonun Kadınları'
Yayınlanma:
A+ A-
Piyanist Dengin Ceyhan'ın, dünyada değerli bestelere sahip olan fakat klasik müziğin popüler isimleri arasında yer alamamış 13 farklı kadın bestecinin içinde bulunduğu "Piyanonun Kadınları” adlı albümü, "Babajim İstanbul" etiketiyle yayınlandı.

Artı Gerçek - Dengin Ceyhan, “Piyanonun Kadınları” albümüyle, klasik müziğin kadın bestecilerinin eserlerinden oluşan bir repertuarı dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

İçerisinde Clara Schumann, Fanny Mendelssohn, Agathe Backer Grondahl, Melanie Chasselon, Lili Boulanger, Cecile Chaminade, Maria Szymanowska, Maria Theresia von Paradis, Mel Bonis, Louise Farrenc, Dora Pejacevic, Teresa Carreno, Elif Ebru Sakar gibi kadın müzisyenlerin eserlerinin bulunduğu albümün kayıtları, Babajim stüdyosunda gerçekleştirildi.

Dengin Ceyhan, lansman konserleri üç büyük şehirde gerçekleştirilen albümü yapma motivasyonunu “Dünyanın en köklü müziği olan klasik müziğe, kadın elinin değdiği notaları ve onların hikayelerini paylaşmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bu hikayeler ve eserlerin ileride tüm kız çocuklarına ve müzikseverlere ilham olmasını diliyorum…" sözleriyle anlatıyor.

Albümün kayıt/mix/mastering'ini Burak Serter, prodüktörlüğünü Dengin Ceyhan ve Babajim İstanbul üstlendi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar