Efkan Şeşen'den yeryüzü şarkıları: 'Renkler ve Islıklar Vol. 3' dinleyicilerle buluştu

Efkan Şeşen'den yeryüzü şarkıları: 'Renkler ve Islıklar Vol. 3' dinleyicilerle buluştu
Efkan Şeşen'in, sinema tarihinden ve dünyaca bilinen ezgilerden derlediği 17 eseri ıslıkla yorumladığı 'Islıklar ve Renkler Vol.3' (Colours and Whistles Vol. 3) albümü dijital mağazalar müzik platformlarında yayınlandı.

Artı Gerçek - Çalışmalarını Hollanda'da sürdüren müzisyen Efkan Şeşen, 'Islıklar ve Renkler Vol 3.' (Colours and Whistles Vol. 3) adlı yeni ıslık albümü ile dinleyicilerine merhaba diyor. 'Renkler ve Islıklar’ın üçüncü serisi olan albümde Şeşen, tanınmış 17 eseri ıslıkla yorumladı.

FİLM MÜZİKLERİ

Albümde, “Hasta Siempre”, “Love in Portofino”, “Katyusha”, “Romeo and Juliet Love Theme” “The Lonely Shepherd” gibi tüm zamanlarda çok dinlenen ezgilerinin yanı sıra, “Godfather 2 – Main Title”, “Raindrops Keep Fallin’ on My Head”, “Conquest Of Paradise” gibi kült filmlerin tema müzikleri de var.

THEODORAKİS VE CAHİT BERKAY BESTELERİ AYNI ALBÜMDE

Albümde ayrıca, Mikis Theodorakis imzalı “The Violet Coloured Mountains” ve “Paola 11099” da yer alıyor.

Albümde Türkçe müziğin köklü gruplarında Moğollar'ın solisti, usta sanatçı Cahit Berkay’ın 1977 tarihli 'Selvi Boylum Al Yazmalım' ve 1976 tarihli 'Devlerin Aşkı' filmlerine bestelediği müzikler de var.

EFKAN ŞEŞEN'İN BESTESİ '1980' DE ALBÜMDE YER ALDI

“Allı Turnam”, “Dolama” ve “Leymosun Türküsü” gibi türkülerin de yorumlandığı albümde Efkan Şeşen’in 12 Eylül dönemini odağına alan “1980” adlı bestesi de var.

Dijital mağaza ve platformlarda yayınlanan albüme aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCrrfwSQapoTAzt3hZ3R_UkQ

https://testing-open.spotify.com/intl-tr/album/4lGmIoHNIz3Bav9fTXPdoE

https://music.apple.com/nl/album/colours-and-whistles-vol-3/1740991420

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar