Eleştirilere konu olan 'Barbenheimer' akımı film oluyor

Eleştirilere konu olan 'Barbenheimer' akımı film oluyor
Yayınlanma:
A+ A-
Barbie ve Oppenheimer'ın tanıtımları sırasında, sosyal medyada başlayan kampanyalarla gündeme gelen ve Barbenheimer adı verilen popüler kültür akımı yeni bir filme konu oluyor. Oyuncu kadrosu henüz açıklanmayan filmin yönetmeni Charles Band olacak.

Artı Gerçek - Bu yılın dünya çapında en çok hasılat yapan ve aynı gün vizyona girerek aralarındaki gişe rekabetiyle de gündeme gelen iki filmi Barbie ve Oppenheimer'ın ortak tanıtım kampanyaları kapsamında sosyal medyada viral olan Barbenheimer akımı yeni bir filme konu oluyor.

Christopher Nolan imzalı Oppenheimer ile Greta Gerwig'in yönetmen koltuğunda oturduğu Barbie filminin gişede yarattığı etkiye ve iki filmi kolajlayan özel poster tasarımlarına "Barbenheimer" adı verilmişti.

İki filmin yarattığı etki şimdi onların hikayesini kesiştiren başka bir anlatı olarak beyaz perdeye aktarılıyor.

Charles Band; "Puppet Master," "Ghoulies," "Trancers," "Demonic Toys" ve "Evil Bong" gibi düşük bütçeli korku filmleriyle tanınan yönetmen ve yapımcı Charles Band, "Barbenheimer" filmi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Yapımcı film hakkında "İnsanları bir araya getiren ve eğlendiren komik, havalı, zekice hazırlanmış ve biraz da garip bir film yapmak istiyorum" dedi.

Ntv'nin aktardığı habere göre, hiçbir ortak noktası olamayan iki filmi bir araya getireceklerini açıklayan yapımcı, çekimlerin 2024 yılında başlayacağını duyurdu.

NÜKLEER BOMBA YAPMAK İSTEYEN BİR OYUNCAĞIN HİKAYESİ

Film, Dolltopia adlı kurgusal bir dünyada yaşayan ve bir oyuncak olan Dr. Bambi J Barbenhemier adlı bilim insanının, gerçek dünyaya yolculuğunu ve nükleer bir bomba yaparak her şeyi yok etmek istemesini anlatacak.

BARBENHEİMER AKIMI JAPONYA'DA TEPKİYLE KARŞILANMIŞTI

Warner Bros'un Japonya temsilciliği, 21 Temmuz'da aynı anda vizyona giren Barbie ve Oppenheimer filmlerinin takipçileri tarafından sosyal medyada 'Barbenheimer' etiketiyle başlatılan harekete ve iki filmin ortak mimlerinin yapıldığı görsellere, İkinci Dünya Savaşı'nın etkilerini önemsizleştirdiği gerekçesiyle tepki göstermişti.

'ATOM BOMBASININ JAPONYA'DA YARATTIĞI TRAVMATİK DENEYİMİ HAFİFLETİYOR'

İki filme ait görüntülerden çeşitli kolajlar üretilerek, 'Barbenheimer' etiketi altında yapılan paylaşımlardan bazılarında; Margot Robbie'nin canlandırdığı Barbie'nin görüntüsü, Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombasından çıkan mantar şeklindeki bulut görüntüsüyle birlikte kullanılıyordu. Bu duruma tepki gösteren Japonya’daki sosyal medya kullanıcıları, ülkenin atom bombası sonrası yaşadığı travmatik deneyimin, bu iki filmi birlikte izletmek için yapılan tanıtım manevralarıyla hafifletilmesini eleştirmişti.

Filmin oyuncu kadrosu ve yönetmeni hakkında henüz resmi açıklama yapılmadı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar