Elizabeth Moss ve Haluk Bilginer'i buluşturan dizi geliyor: The Veil

Elizabeth Moss ve Haluk Bilginer'i buluşturan dizi geliyor: The Veil
Yayınlanma:
A+ A-
Oyuncu Haluk Bilginer, The Handmaid's Tale dizisiyle tanınan Elizabeth Moss ile aynı projede yer alacak. Hulu Fx yapımı olarak öne çıkan dizide çekimlerin bir bölümü İstanbul ve Niğde'de gerçekleştirildi.

Artı Gerçek - Haluk Bilginer, The Handmaid's Tale (Damızlık Kızın Öyküsü) adlı distopik yapımda oynadığı rol ile tanınan oyuncu Elisabeth Moss'un başrolünde yer aldığı "The Veil" adlı dizide rol alacak.

Peaky Blinders’ın senaristi Steven Knight'ın yaratıcısı olduğu dizide Moss, yapım şirketi Love & Squalor Pictures üzerinden yürütücü yapımcı olarak da görev alıyor.

Ranini'de yer alan habere göre, ABD merkezli dijital platform Hulu'nun FX projesi olarak öne çıkan gerilim türündeki dizide, "İstanbul’dan Paris’e ve Londra’ya giden yolda ölümcül bir hakikat oyunu oynayan iki kadının şaşırtıcı ve gergin ilişkisi" anlatılacak.

TÜRKİYE ÇEKİMLERİ İSTANBUL VE NİĞDE'DE YAPILDI

Emmy ödüllü oyuncu Bilginer'in de dahil olduğu Türkiye çekimleri, İstanbul'da ve Niğde'de gerçekleştirildi. Son olarak Show TV ekranlarında izleyiciyle buluşan Baba dizisinde rol alan ve tiyatro çalışmalarına devam eden Haluk Bilginer, Disney+ için hazırlanan Şahsiyet adlı dizinin 2. sezonuyla ve Paramount+'ta yayınlanacak The Turkish Detective dizisiyle de ekranda olacak.

OYUN SIRASINDA FENALAŞMIŞTI

Haluk Bilginer son olarak, 'Kundakçı' adlı oyununu sahnede sergilediği sırada fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı. Yüksek tansiyon nedeniyle fenalaştığı söylenen Bilginer, taburcu olmasının hemen ardından yeniden sahnelere dönerek, sağlık durumuna ilişkin, "Kardiyolojik olarak sınıfı geçtim, kalpte sorun yok" ifadelerini kullanmıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar