Erzincan'da saf altın sayfalı tarihi eser ele geçirildi

Erzincan'da saf altın sayfalı tarihi eser ele geçirildi
Erzincan'da 24 ayar saf altından yapılmış, Musevi dinine ait motifler ve İbranice yazılar içeren kitabı satmaya çalışan dört kişi yakalandı.

Artı Gerçek - Erzincan'da, tarihi eser niteliğindeki Musevi dinine ait motifler ve İbranice yazılar içeren, 24 ayar saf altından yapılmış, toplam 165 gram ağırlığında ve 14 yapraktan oluşan bir kitap ele geçirildi. Kitabı satmaya çalışan dört kişi hakkında işlem başlatıldı.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, kültür ve tabiat varlıkları kaçakçılığı suçlarının önlenmesi kapsamında yürütülen istihbarı çalışma sonucunda, merkez ilçe ve köylerinde dört kişinin, ellerinde bulunan tarihi eser niteliğindeki kitabı satmaya çalıştıkları bilgisine ulaşıldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, düzenlenen operasyonla tarihi eser niteliğindeki Musevi dinine ait motifler ve İbranice yazılar içeren, 24 ayar saf altından yapılmış, toplam 165 gram ağırlığında ve 14 yapraktan oluşan kitabı ele geçirdi, kitapla birlikte yakalanan 4 kişi hakkında ise yasal işlem başlatıldı. (DHA)

Öne Çıkanlar