Farah Zeynep Abdullah'a bir 'hakaret' davası daha açıldı: Korkmuyorum, korkmuyoruz

Farah Zeynep Abdullah'a bir 'hakaret' davası daha açıldı: Korkmuyorum, korkmuyoruz
Oyuncu Farah Zeynep Abdullah'a, cinsel saldırıdan cezası bulunan ancak tutuksuz yargılanan Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle bir dava daha açıldı. Abdullah sosyal medya hesabından cezaya tepki göstererek adalet sistemini eleştirdi.

Artı Gerçek - Oyuncu Farah Zeynep Abdullah hakkında, Batman'da 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmak ve intihara sürüklemekten 10 yıl hapis cezası alan eski uzman çavuş Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle bir dava daha açıldı.

Kendisine açılan davayı Twitter hesabından duyuran Abdullah, "Şerefsiz ve göründüğü kadarıyla bir geçim yöntemi olarak adalet sistemini kullanan, daha doğrusu buna izin verilen Musa Orhan şimdi de bana tazminat davası açmış." yazdı.

'KORKMUYORUM, KORKMUYORUZ YETER'

Oyuncu bir sonraki paylaşımında Musa Orhan'ın tutuksuz yargılanırken kendisine arka arkaya açılan tazminat davaları üzerinden adalet sistemini eleştirerek "korkmuyorum, korkmuyoruz yeter vallahi yeter. adalet yerini bulsa kimse çıldırıp şerefsiz merefsiz yazmayacak, nasılsa cezasını çekecek deriz. ama serbest serbest geziyorlar bi' de dava açıyorlar" yazdı.

NE OLMUŞTU?

Orhan, oyuncu Farah Zeynep Abdullah'a da daha önce de kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle dava açmıştı. Abdullah; Orhan'a sesli, yazılı veya görüntülü iletiyle hakaret ettiği suçlamasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı davada 65 gün karşılığında bin 300 TL adli para cezasına çarptırılmıştı.

Orhan yine hakaret gerekçesiyle Farah Zeynep Abdullah'ın yanı sıra oyuncular Hazal Kaya ve Ezgi Mola ve Melek Mosso'ya da dava açmıştı.

Ezgi Mola hakkında ‘hakaret’ suçundan 6 bin 960 TL adli para cezası verilmiş, cezaya tepki göstererek Mola ile dayanışma gösteren Hazal Kaya ve Melek Mosso'nun da aynı gerekçeyle 'Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret' suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapsi istenmişti. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar