'Furiosa: Bir Mad Max Destanı' gişede hayal kırıklığı yarattı

'Furiosa: Bir Mad Max Destanı' gişede hayal kırıklığı yarattı
Hem eleştirmenler hem de izleyicilerden övgüler toplayan 'Furiosa: Bir Mad Max Destanı' gişedeki ilk hafta sonunda beklentilerin çok altında kaldı. 168 milyon dolar bütçeli film, vizyondaki ilk haftasında ABD'de sadece 25.6 milyon dolar hasılat yapabildi.

Artı Gerçek - Sinemada kıyamet sonrası (post apokaliptik) anlatılar içinde kısa sürede bir klasiğe dönüşen Mad Max'in uzantı filmi 'Furiosa: Bir Mad Max Destanı', ABD Box Office verilerine göre vizyondaki açılış haftasında gişede beklentilerin altında kaldı.

Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali'nde eleştirmenlerden övgü toplayan film, geçen cuma dünyanın dört bir yanında aynı anda vizyona girdi ve izleyiciler tarafından da beğeniyle karşılandı. Ancak bu övgüler gişe rakamlarına yansımadı.

WARNER BROS. İÇİN HAYAL KIRIKLIĞI

168 milyon dolar gibi yüksek bir prodüksiyon bütçesine sahip olan, tanıtım çalışmalarına da kayda değer bir bütçe ayrılan Furiosa, gişedeki ilk haftasında ABD'de sadece 25.6 milyon dolar hasılat yapabildi.

ABD dışında da filmin gişe performansı beklentilerin çok altındaydı. Diğer ülkelerden 33.3 milyon dolar toplayan film, toplamda 58.9 milyon dolarda kaldı. Warner Bros.'a maliyeti muhtemelen 250 milyon doların üzerinde olan bir film için bu rakam hayal kırıklığı olarak değerlendiriliyor.

'GİŞEDE BÜTÇESİNİ ÇIKARAMAYABİLİR'

Furiosa: A Mad Max Saga'nın izleyenlerin beğenisini kazanması, önümüzdeki haftalarda filmin daha fazla izleyici çekmesini sağlayacaktır. Bu da gişede kötü bir başlangıç yapan filmin hasılatını daha yukarı çekebilir. Ancak çok büyük bir sürpriz yaşanmadığı takdirde film Warner Bros. için bir hayal kırıklığına dönüşecek gibi duruyor.

Mad Max serisinin yaratıcısı olan usta yönetmen George Miller'ın imzasını taşıyan Furiosa, Fury Road'un yıllarca öncesinde geçiyor ve Fury Road'da gördüğümüz karakterin nasıl o noktaya geldiğini anlatıyor. Fury Road'da Charlize Theron'un canlandırdığı Furiosa'ya bu kez genç oyuncu Anya Taylor-Joy hayat veriyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar