Gazeteci ve yazar Ahmet Tulgar son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteci ve yazar Ahmet Tulgar son yolculuğuna uğurlandı
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci ve yazar Ahmet Tulgar, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Kocatepe Mezarlığı'na defnedildi.

Artı Gerçek - İki gün önce evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat eden 63 yaşındaki gazeteci ve yazar Ahmet Tulgar, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolcuğuna uğurlandı. Tulgar, bugün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’na defnedildi.

img-8400.jpg

Cenaze törenine HDP Milletvekilleri Züleyha Gülüm, Hüda Kaya ve Ali Kenanoğlu, Tip Milletvekili Ahmet Şık, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Akif Hamzaçebi, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, gazeteci ve yazar Hasan Cemal, İletişim Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Kerem Ünüvar, Yazar Behçet Çelik, gazeteciler Karin Karakaşlı, Yıldız Tar, Burcu Aktaş, Pınar Öğünç, Müjgan Halis, Belma Fırat, şair Mehmet Said Aydın, gazeteci İshak Karakaş, Bahadır Özgür, Hakkı Özdal, yazar Yavuz Ekinci, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, ve Kırmızı Kedi Yayınevi Yayın Koordinatörü Çağlayan Çelik'in de aralarında olduğu çok sayıda gazeteci, siyasetçi ve edebiyatçı katıldı.

GERİDE CESARETLİ BİR MİRAS BIRAKTI

Canan Kaftancıoğlu yaptığı açıklamada, “son günlerde ölüm haberini aldığımda en çok sarsıldığım kişilerden biri oldu. Sevgili Ahmet iyi ki bu topraklarda yaşamış, iyi ki mesleğini burada yapmış!” dedi.

Sezgin Tanrıkulu ise “Geride iyi bir miras bıraktı. Geride cesaretli bir miras bıraktı. Ben onun cesaretine herkesin sahip olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

Tulgar için konuşanlardan biri de şair Mehmet Said Aydın’dı. Aydın, “Ölüm haberini duyduğumdan beri çok kötü hissediyorum. Çok üzgünüm. Hakkında yazılan güzel yazıları da okudum. Tulgar çok önemli bir gazeteci olmasının yanı sıra, önemli edebiyatçılardan da biriydi. Hepimizin başı sağ olsun” şeklinde konuştu.

Yavuz Ekinci ise” Çok güzel insandı. Çok üzüldüm. Büyük kayıp!” dedi.

Alper Taş ise şunları söyledi: “Çok derin bir insandı. Üretken bir insandı. Yaratıcı bir insandı. Dosttu. Cana yakın ve iyi bir yoldaştı.” dedi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar