Gülşen'in Kahire'de konser vereceği iddiasına yalanlama

Gülşen'in Kahire'de konser vereceği iddiasına yalanlama
Yayınlanma:
A+ A-
Şarkıcı Gülşen'in ne zaman eski konser maratonuna döneceği merak ediliyor. İlk konserini Kahire'de vereceği iddia edilen Gülşen'in menajeri, “Henüz bir konser anlaşmamız yok” dedi.

Artı Gerçek- İmam hatiplilere yönelik sözlerinden dolayı hakkında soruşturma başlatılan ve hapis yattıktan sonra tahliye olan Gülşen, bir süredir sahnelerden uzak. Gülşen'in yakında sahnelere döneceği hatta yılbaşında da Mısır'ın başkenti Kahire'de konser vereceği iddia edilmişti.

'KONSER ANLAŞMAMIZ YOK'

tv100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre; Gülşen'in menajeri Haluk Şentürk iddiaları yalanladı; "Henüz bir konser anlaşmamız yok, çok fazla haber çıkıyor ama anlaşma yaptığımız bir yer yok" dedi.

Gülşen tahliye olduktan sonra bir süre sonra yurt dışı yasağı da kaldırılmıştı. Kararın ardından Gülşen İspanya'da yaşayan oğlunun yanına gitti.

NE OLMUŞTU?

30 Nisan 2022'de Ataşehir'de sahnedeyken bir arkadaşına yaptığı "İmam hatipte okumuş, sapıklığı oradan geliyor" şakası üzerinden sosyal medyada hedef alınan Gülşen, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla 25 Ağustos'ta evinde gözaltına alındı.

Özür açıklaması yayımlayan Gülşen, nöbetçi hakimliğe verdiği ifadesinde de "Bana ihtiyacı olan bir çocuğum var. Suç işlemedim. Bana ihtiyaç olunan her an gelebilirim. Tutuksuz yargılanmak istiyorum" dedi. Gülşen, buna rağmen aynı günün akşamında tutuklandı.

Yöneltilen suçlamanın cezası 3 yıldan düşük olmasına rağmen tutuklama gerekçesinde, "adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı" öne sürüldü.

Gülşen, 29 Ağustos'ta tutukluluğuna yönelik itirazın kabul edilmesiyle "konutu terketmeme" koşuluyla (ev hapsi) tahliye edildi.

Avukatların karara yaptıkları itirazın ardından Gülşen hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza verme şartı getirildi.

12 Eylül'de Gülşen'in konutu terk etmeme şartı da kaldırıldı.

21 Ekim Cuma günü hakim karşısına çıkan Gülşen Çolakoğlu’nun karakola imza atma şartı da kaldırılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar