Heavy metal grubu Judas Priest, 24 Temmuz'da İstanbul'da

Heavy metal grubu Judas Priest, 24 Temmuz'da İstanbul'da
Dünyaca tanınmış metal grubu Judas Priest, 'Invincible Shield Tour Europe' turnesi kapsamında 24 Temmuz'da Bonus Park Orman’da sahne alacak.

Artı Gerçek - Judas Priest, 'Invincible Shield Tour Europe' turnesi kapsamında BKM Organizasyonu ile 24 Temmuz’da Bonus Park Orman’da dinleyicilerle buluşacak.

Albümleri 50 milyondan fazla satış rakamına ulaşan Judas Priest, tüm zamanların en iyi metal gruplarından biri olarak gösteriliyor. Grup, 1980 yıllarında yayınladıkları 'British Steel' albümünde yer alan ‘Metal Gods’ adlı şarkılarına ithafen hayranları tarafından "Metal Tanrıları" olarak da anılıyor.

JUDAS PRIEST HAKKINDA

Judas Priest, 1969'da Birmingham'da kurulan İngiliz heavy metal grubudur. Albümleri 50 milyondan fazla satılan grup, genellikle tüm zamanların en başarılı metal grupları arasında gösterilir. Grup, 1970'li yılların ikinci yarısında yenilikçi ve öncü çalışmalara imza atmasına rağmen 1980 yılına dek ticari bir başarı elde edememiş, 1980'de çıkan British Steel albümüyle ticari başarıyı yakalamıştır.

Judas Priest, tarihi boyunca birçok üye değişikliği yaşamıştır. Grubun şu anki kadrosu Rob Halford (vokal), Glenn Tipton (gitar), Richie Faulkner (gitar), Ian Hill (bas) ve Scott Travis'ten (davul) oluşmaktadır. Tipton ve Hill, grubun tüm albümlerinde yer alan üyelerdir. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar