Heavy Metal grubu Rammstein'ın solistine cinsel taciz suçlaması: Kadın dinleyicileri seks için seçiyor

Heavy Metal grubu Rammstein'ın solistine cinsel taciz suçlaması: Kadın dinleyicileri seks için seçiyor
Yayınlanma:
A+ A-
Grubun solisti Till Lindemann'ın, konserleri esnasında dinleyicilerinden bazılarını kendisiyle seks yapmak için seçtiği bir sistem kurarak cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi. Alman Bakan Claudia Roth iddiaların hızla aydınlatılmasını istedi.

Artı Gerçek - Provokatif şarkı sözleri ve sahne şovlarıyla tanınan Alman Heavy Metal grubu Rammstein, solisti Till Lindemann'ın merkezinde bulunduğu bir seks şebekesi kurma iddiasıyla gündeme geldi. Bazı sosyal medya kullanıcıları grubun Litvanya'nın Vilnius kentinde verdiği konserde, seyircilerden bazı kişileri seçerek bir whatsapp grubuna dahil ettiklerini ve Lindemann ile seks yapmalarını istediklerini iddia etti.

Geçen 25 Mayıs'ta Kuzey İrlandalı bir kadın, grubun Vilnius konseri öncesi, konserden hemen sonra yapılacak partiye giriş yolu ararken, kendini "Lindemann'ın turnelerdeki casting direktörü" olarak tanıtan Alena Makeeva isimli bir kadınla sosyal medya üzerinden tanıştığını belirtti.

24 yaşındaki kadın, Makeeva'nın kendisini, partiye katılacak insanların konseri izlediği "0. Sıra"dakilerin WhatsApp grubuna aldığını ifade etti.

The Guardian'da yer alan habere göre, Kuzey İrlandalı kadın, konser arasında, sahnenin altındaki bir soyunma odasına götürüldüğünü ve burada Lindemann'la buluştuğunu ifade ederek, kendisiyle seks yapmayı reddedince Lindemann'ın "sinirlendiğini" söyledi.

30 Mayıs'ta ikinci bir paylaşımda bulunan kadın, "Till bana dokunmadı. Onunla seks yapmak istemediğimi kabul etti. Asla bana tecavüz ettiğini iddia etmedim" yazdı.

Söz konusu iddiaların ardından Alman basını da konuyu gündemine aldı. Süddeutsche Zeitung'a konuşan bir başka kadın da 2019'da Viyana'da bir konser sonrası partisinde içki içtiğini, bilinci yerine geldiğinde "bir otel odasında Lindemann'ın üstünde olduğunu" ifade etti.

YAYINEVİ DE İLİŞKİSİNİ KESTİ

2020'de Lindemann'ın şiirlerinden oluşan bir antoloji yayınlayan yayınevi Kiepenheuer & Witsch de cinsel taciz iddialarının ardından şarkıcıyla yollarını ayırdığını duyurdu ve aldıkları kararla ilgili olarak bir dizi raporun yanı sıra grubun solistinin iki yıl önce, aynı yayınevi tarafından basılan kendi şiir antolojisinin kopyasından bir delik açarak penisini içinden geçirdiği bir pornografik fotoğrafa da atıfta bulundu.

OLAY POLİSE BİLDİRİLDİ, HENÜZ CEZAİ SORUŞTURMA BAŞLATILMADI

Sosyal medyalarda ve gazetelerde iddialar yer alan haberlerin ardından Vilnius'taki olayın polise bildirildiği aktarıldı. Vilnius polisinden The Guardian'a konuşan bir sözcü, iddiaların cezai soruşturmaya dönüşüp dönüşmeyeceğinin henüz belli olmadığını söyledi.

'SORUŞTURMADAN HABERİMİZ YOK'

Rammstein grubu, Vilnius'ta yaşananların "kendilerinin organize ettiği bir etkinlikte meydana gelmediğini" söyleyebileceklerini ifade etti ve bir soruşturmadan haberdar olmadıklarını dile getirdi.

ALMAN BAKANDAN AÇIKLAMA: İDDİALAR HIZLA AYDINLATILMALI

Almanya Medya ve Kültürden Sorumlu Devlet Bakanı Claudia Roth, dünyaca ünlü Alman rock grubu Rammstein'in solisti Till Lindemann hakkındaki cinsel taciz iddialarının hızla aydınlatılmasını istedi.

Roth, Alman Haber Ajansı DPA'ya yaptığı açıklamada; müzik, kültür ve diğer başka alanlarda cinsel taciz ve istismarın yerinin olmaması gerektiğini söyleyerek bazı genç kadınların yaşadıkları hakkında açıkça konuşma cesaretini bulduklarından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Roth, Rammstein ve rock grubunun solisti Till Lindemann'a yönelik suçlamaların ciddiye alınarak hızlı ve kapsamlı bir şekilde aydınlatılması gerektiğini söyledi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar