İBB 1600 yıllık Gülhane Sarnıcı'nı restore etti: Sanat merkezi oldu

Yayınlanma:
A+ A-
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1600 yıllık Gülhane Sarnıcı'nın restore edildiğini duyurdu. İmamoğlu restore edilen sarnıcın tanıtım görüntülerini, "Ben bir güzel sarnıçtım Gülhane Parkı'nda, ne sen bunun farkındaydın ne de yıllarca İBB." notuyla paylaştı.

Artı Gerçek- İstanbul Büyükşehir Belediyesi uzun süredir devam eden Gülhane Parkı Sarnıcı'nın restore edildiğini duyurdu. İBB Miras ekibi tarafından yapılan restorasyonun tanıtım görüntülerini Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

İmamoğlu paylaştığı videoda, "Ben bir güzel sarnıçtım Gülhane Parkı'nda, ne sen bunun farkındaydın ne de yıllarca İBB." ifadelerini kullandı.

SANAT MERKEZİ OLARAK ZİYARETÇİLERE AÇILIYOR

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, restore edilen 1600 yıllık sarnıcın bundan sonra sanat merkezi olarak hizmet vereceğini söyledi.

Polat İstanbul'a kazandırılmayı bekleyen çok sayıda tarihi yapı olduğuna vurgu yaptığı açıklamada, "O kadar çok yıkılmış, işgale terk edilmiş, bakımsız, insanlara sunulmamış tarihi hazinemiz var ki tek tek hepsini İstanbul’a kazandırmanın keyfine doyamıyoruz." ifadelerini kullandı.

Gülhane Sarnıcı'nın restorasyon süreciyle ilgili gelişmeler daha önce de İBB Miras'ın sosyal medya hesaplarından kamuoyuyla paylaşılmıştı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar