İngiliz oyuncu Brian McCardie vefat etti

İngiliz oyuncu Brian McCardie vefat etti
'Line of Duty' dizisiyle yıldızı parlayan İngiliz oyuncu Brian McCardie vefat etti. Oyuncunun ölüm haberini kız kardeşi sosyal medya hesabından duyurdu.

Artı Gerçek - Oyuncu Brian McCardie 59 yaşında hayatını kaybetti. Line of Duty dizisindeki Tommy Hunter rolüyle tanınıyordu.

Oyuncunun vefat haberini duyuran kardeşi Sarah McCardie, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ailesi adına şöyle yazdı:

"Sevgili oğlumuz, erkek kardeşimiz, amcamız ve sevgili dostumuz Brian James McCardie'nin (59) vefatını pek çok kişinin vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Brian 28 Nisan Pazar günü evinde aniden vefat etti.

Sahnede ve beyaz perdede harika ve tutkulu bir oyuncu olan Brian işini çok seviyordu, çok fazla insanın hayatına dokundu ve çok erken gitti. Onu seviyoruz ve çok özleyeceğiz; lütfen Brian'ı hatırlayın. Cenaze töreni önümüzdeki günlerde açıklanacak. Bir aile olarak şu anda mahremiyet istiyoruz."

BBC imzalı Time dizisinde rol alan oyuncu, mini dizi Titanik, Agatha Christie kitabı uyarlaması Murder is Easy ve Dog Days gibi yapımlarda rol almıştı.

İngiltere'nin Lanarkshire şehrinde büyüyen oyuncu, okul çağlarında oyunculuğa merak salmıştı. Aktörün yıldızı Line of Duty dizisindeki rolüyle parladı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar