'Jin Jiyan Azadî' Emmy Ödülleri'nde

'Jin Jiyan Azadî' Emmy Ödülleri'nde
Yayınlanma:
A+ A-
21 Kasım 2022'de New York'ta düzenlenen Uluslara Emmy Ödül Töreni'ne katılanlar arasında Nicole Ansari de vardı. Bir aktris, yönetmen, yazar ve yapımcı olan Ansari göğsünde 'Jin Jiyan Azadî"nin ingilizcesi olan 'Woman Life Freedom' yazan dövmeyle katıldı.

Artı Gerçek - New York, Casa Caprini'de bu yıl 50.si düzenlenen Uluslararası Emmy Ödül Töreni'ne Alman asıllı ABD'li ünlü aktris Nicole Ansari de katıldı. Ödül Töreni'nin yapıldığı salona geçişte kullanılan ünlü 'kırmızı halı'da yürürken göğsünde "Women Life Freedom" yazılı olan aktris ve yönetmen bütün dikkatleri üzerinde topladı.

imago0194729097s.jpg

Aynı zamanda 'ACTORS RISING'in kurucusu da olan Ansari, kırmızı halıda yürürken basının büyük ilgisiyle karşılandı.

Routers, haber ajansı da Ansari'nin "Women Life Freedom" yazılı dövmesiyle görüldüğü fotoğrafı "Top Photos of the Day" listesinde paylaştı.

NICOLE ANSARİ KİMDİR

Nicole Ansari'nin profesyonel hayatı, gençlik yıllarında ikonik bir Alman Polis dizisi olan Tatort'ta oyuncu olarak başladı. Ansari, NYC'deki Actors Studio'da ve Hamburg'daki Stage School of Dance and Drama'da HB Studios'tan merhum efsanevi Uta Hagen ve Susan Batson ile çalıştı. Alman televizyonu çektiği için iki uzun metrajlı filmin ardından, ilk profesyonel ilişkisi Zürih'teki Repertuar şirketi Neumarkt Theatre ile oldu. Bunu takiben, Paris'te Ariane Mnouchkine yönetimindeki ünlü Théâtre du Soleil'e ile bir Avrupa turnesine katıldı. Sonraki adımları, Viyana'daki Public Theatre'da başrollerde, çok sayıda arthouse filminde ve HBO's Deadwood da dahil olmak üzere TV şovlarında konuk yıldız olmasına yol açtı. Kocası Brian Cox ile performans sergileyerek ve sonunda New York'ta bir ana üs kurarak Londra'daki West End ve Broadway'e devam etti.

1066621.jpg

Sadece oyunculuk yapmakla yetinmeyen Ansari iki uzun metrajlı filmin ortak yapımcılığını da üstlendi; Bu filmlerden biri başrolünü kocası Brian Cox'un oynadığı, New York Theatre dünyasında bir komedi olan “Blumenthal”, diğeri ise Andy McDowell'ın oynadığı “As Good As Dead” gerilim filmi oldu. Ortak yapımcı ve yönetmenlik yaptığı projeler olarak özgeçmişine NYC'deki bir devlet okulundaki Sanat programı ve "Messy" adlı internet dizisi hakkında kısa bir belgesel olan "Padim at PS3" eklendi. Messy, İngiliz İnternet Ödülleri'nde En İyi Yönetmen ve En İyi Dram; NY Uluslararası Film Ödülleri'nde En İyi Web Dizisi ve Chicago Bağımsız Film Ödülleri'nde en iyi İnternet Dizisi ödüllerine değer görüldü. Bir yönetmen olarak Ansari, Rubin Museum of Art ve NY Women in Film ile de çalıştı.

Ansari'nin şifa sanatlarına karşı ömür boyu süren ilgisi, onu zamanımızın bazı büyük öğretmenleriyle çalışmaya ve onlardan eğitim almaya yöneltti. Sertifikalı bir Yoga Terapisti, Kundalini Yoga uzmanı, Doğum Öncesi ve Sonrası Yoga Eğitmeni, Yaşam Koçu, Theta şifa uygulayıcısı ve kadınsı hareket öğretmenliği gibi kimliklerini de edinen Ansari’nin bir de çevrimiçi kenevir ticareti yaptığı meşguliyeti var.

Hikaye anlatmak onun için bir şifa sanatı anlamına geliyor. Kişisel ilgi alanlarını, başkalarının vahşi, otantik benlikleri tarafından ateşlenen ve tutkulu bir hayat yaşamalarına yardım etmemesi konusunda disipline ediyor. Nicole, manevi yönelimi sanatla birleştiren aktörler ve konuşmacılar için bir program olan ACTORS RISING'i yaratan sıra dışı bir figür olarak biliniyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar