Kevin Spacey belgeselinin detayları belli oldu

Kevin Spacey belgeselinin detayları belli oldu
Hakkında açılan cinsel saldırı davasından geçen yıl beraat eden Oscar ödüllü oyuncu Kevin Spacey, bir belgesele konu oldu. Spacey Unmasked (Maskesiz Spacey) adlı iki bölümlük belgesel Birleşik Krallık'ta 6 - 7 Mayıs'ta Channel 4'da gösterime girecek.

Artı Gerçek- ABD'li sinema ve tiyatro oyuncusu Kevin Spacey, hakkında açılan cinsel saldırı davasından geçen yıl beraat etmişti. Oyuncu, Spacey Unmasked (Maskesiz Spacey) adlı belgesele konu oldu.

Belgesel, davayla bağlantısı olmayan ve Spacey'yle yaşadıkları deneyimler hakkında ilk kez konuşan çok sayıda insanla yapılan röportajları içeriyor.

Spacey'yle yaşadıkları deneyimleri anlatan kişilerin yer aldığı iki bölümlük belgesel, Birleşik Krallık'ta 6 ve 7 Mayıs'ta Channel 4'da gösterime girecek. Film, ABD'de de Max'te ekranlara gelecek ancak gösterim tarihi henüz açıklanmadı. 64 yaşındaki aktörle ilgili belgeselin duyurusu ilk olarak 2022'de yapılmıştı.

Belgeselin resmi açıklamasına göre; "Spacey Unmasked, bir zamanlar dünyanın en beğenilen ve saygı duyulan aktörlerinden biri olan kişiye adli bir bakış" sunuyor.

Independet Türkçe'nin haberine göre daha önce hiç görülmemiş röportajları ve arşiv görüntülerini içeren belgesel dizi, çocukluğundan, Broadway'deki ilk başarısına, ardından yıldızlığa yükselişine ve düşüşüne kadar Spacey'nin hayatını inceliyor.

Belgeselin açıklaması şöyle devam ediyor:

"2023'te Spacey, Britanya'da görülen davada 4 erkeğe karşı işlediği cinsel suçlardan beraat etti. Bu iki bölümlük dizi, Spacey'nin davranışlarını araştıracak, bu davayla ilgisi olmayan ve neredeyse tamamı daha önce hiç konuşmamış çok sayıda erkekle, Kevin Spacey'yle yaşadıkları deneyimler hakkında konuşacak."

'Spacey Unmasked'in yönetmenliğini ve yapımcılığını Katherine Haywood, yapımcılığını Dorothy Byrne ve Mike Lerner üstlendi.(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar