Kozlu Müzik Festivali iptal edildi: Niyazi Koyuncu, Manga, Hayko Cepkin, İlkay Akaya sahne alacaktı

Kozlu Müzik Festivali iptal edildi: Niyazi Koyuncu, Manga, Hayko Cepkin, İlkay Akaya sahne alacaktı
Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Temmuz 2022 02:06
A+ A-
Bu yıl ikincisi düzenlenecek Kozlu Müzik Festivali, iptal edildi. Karara tepki gösteren CHP Kozlu İlçe Başkanı, ‘Bu kararı tamamen insanların yaşam tarzına müdahale olarak görüyoruz’ dedi.

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde 28-31 Temmuz tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenecek müzik festivali ilçe kaymakamlığı tarafından iptal edildi.  Kozlu ilçesinde ilk kez geçen sene düzenlenen Kozlu Müzik Festivali, bu sene de Manga, Emre Aydın, Pinhani, Sagopa Kajmer, Hayko Cepkin, İlkay Akkaya, Niyazi Koyuncu gibi birçok sanatçıyı hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanıyordu.

Festival için açılan Instagram sayfasından etkinliğin iptal edildiği duyurusu geldi. Yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Değerli katılımcılarımız;

Bu yıl ikincisini düzenlemek üzere büyük özveri ile uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz ve siz değerli müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Kozlu Müzik festivali etkinliğimizi, festival ruhuna uygun bir şekilde yapamayacağımız için, ilan ettiğimiz 28-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştiremeyeceğimizi üzülerek bildiriyoruz.

Biletlerinizi almış olduğunuz kanal üzerinden iade edebilir yada 4-5-6-7 Ağustosta Sinopta gerçekleştireceğimiz KuzeyFest etkinliğimizde kullanabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz."

‘İNSANLARIN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE OLARAK GÖRÜYORUZ’

Cumhuriyet’te yer alan habere göre belediye yetkilileri iptal kararını doğrularken, nedenine ilişkin resmi açıklamanın daha sonra yapılabileceğini belirtti. CHP Kozlu İlçe Başkanı Ebru Uzun da, iptale ilişkin değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

"Gençlerin ve halkın heyecanla beklediği bir festivaldi bu. Mevzuatla açıklanabilecek birşey değil aslında. Akşam 22.00 ve sabah 06.00 saatleri arasındaki alkol satışının yasak olması ve gece 12'den sonra müzik yasağı gibi gerekçelerle iptal ettiler. Festivalin biletleri haftalar öncesinden satıldı. Geçen sene de yapılmıştı aynı sponsorlarla ve hiçbir sorun yaşanmamıştı. Kozlu halkı da çok mutlu olmuştu, eğlenmişti. Geçtiğimiz 1 ay içerisinde Çaycuma, Devrek, merkez ve şu an Ereğli'de belediyelerimizin düzenlemiş olduğu festivaller var. Bu mevzuat oralarda yok muydu diye bu kaymakam beye sormak lazım. Bunlar düzenlenirken hiçbir sorun yaşanmadı. Zonguldak halkının bir nebze nefes alması sağlandı. Bu sene Kozlu için verilen bu kararı tamamen insanların yaşam tarzına müdahale olarak görüyoruz. Kozlu Kaymakam Vekili'nin kraldan çok kralcı bir tavırla göze girme çabası olarak değerlendiriyoruz."

BAŞKAN, 'BURASI ÖZGÜR BİR ÜLKE' DİYORDU

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, festivalin "alkol" gerekçesiyle hedef alınmasıyla ilgili gazetecilerin sorusu üzerine şu ifadeleri kullanmıştı:

"Sosyal toplumu rahatsız eden bir durum olmadığı sürece bir şey olmaz. Adı geçen firmalar bu memlekette yüzlerce kişi çalıştırıyorlar. Sigortasını ve vergisini ödüyorlar. Bizim kimsenin yaşam tarzına karışmaya hakkımız yok. Özgür bir ülkede yaşıyoruz. Bunlar öküz altında buzağı arayan insanlardır. Geçen sene bu etkinliği yaptık ve bir sıkıntı olmadı. Bu muhabbetler tamamen siyasal, bu muhabbeti çıkaran insan belki de her akşam içiyordur. Laf olsun diye, konuşuyorlar. Bu memlekette bazı kafalar var, sağın da yobazı var solun da yobazı var. Bunların ikisine de ne yaparsanız yapın beğendiremezsiniz. Yobazlar çok tehlikeli insanlardır."

İptal edilen festivalin programı şöyleydi:

 

28 TEMMUZ PERŞEMBE

Manga

Fatma Turgut

Yeni Türkü

Ogün Sanlısoy

Çağrı Sinci

Morphia

29 TEMMUZ CUMA

Emre Aydın

Emir Can İğrek

Çakal & Reckol

Mavi Gri

Emir Taha

Köfn

30 TEMMUZ CUMARTESİ

Pinhani

Sagopa Kajmer

İlkay Akkaya

Deniz Tekin

No Land

Emre Fel

31 TEMMUZ PAZAR

Hayko Cepkin

Adamlar

Patron

Niyazi Koyuncu

Mert Demir

Ceren Gündoğdu

The Madcap

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar