Kulüp ekranlara dönüyor: 2'nci sezonundan ilk fragman yayınlandı

Kulüp ekranlara dönüyor: 2'nci sezonundan ilk fragman yayınlandı
Yayınlanma:
A+ A-
İlk sezonunda, Türkiye'de azınlıklara karşı yürütülen politikalara yer vererek büyük ses getiren Netflix yapımı Kulüp dizisinin 2'nci sezonundan ilk fragman geldi. Dizi 15 Eylül'de izleyicilerle buluşacak.

Artı Gerçek - Başrollerini Gökçe Bahadır, Salih Bademci ve Metin Akdülger'in paylaştığı Kulüp dizisinin ikinci sezonundan ilk fragman paylaşıldı.

İlk sezonunda 1950'lerin İstanbul'unda Ladino bir ailenin, genç bir müzisyenin ve Rum bir gazino sahibinin aynı mekanda kesişen hikayelerini anlatan dizinin yeni sezonu 15 Eylülde tüm dünyayla aynı anda Netflix'te yayınlanacak.

Yeni sezonunda 1960’lı yılların İstanbul’unda devam edecek hikayede, Raşel'in kızı 5 yaşına geliyor. Dizi dönemin politik atmosferi ve azınlıklara yönelik politikaları arka planına alarak Matilda ve Çelebi karakterlerinin işlettikleri Kulüp’ü ayakta tutma mücadelesini anlatacak.

Hikaye yaratıcılığını Rana Denizer’in üstlendiği, proje yaratıcısı Zeynep Günay’ın yönetmen koltuğunu Seren Yüce ile paylaştığı dizinin Gökçe Bahadır, Fırat Tanış, Barış Arduç, Salih Bademci, ve Asude Kalebek gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuna 2. sezonunda Halil Babür, Serra Arıtürk ve Ada Erma gibi yeni isimler de dahil oluyor.

Dizi ilk sezonunda 1942'de Varlık Vergisi Kanunu'yla İstanbul'dan Aşkale'ye, çalışma kamplarına sürgün edilen İstabullu Yahudilerin hikayesine ve 6-7 Eylül pogromlarına yer açarak yankı uyandırmıştı.

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar